Upały w regionie nie odpuszczają, więc wolne od pracy i nauki dni warto wykorzystać spędzając czas nad wodą. Podpowiadamy, gdzie w województwie lubelskim możecie skorzystać z kąpielisk oraz jakie oferują one atrakcje.

Zalew w Krasnobrodzie

Niezwykle atrakcyjnym kąpieliskiem jest Zalew w Krasnobrodzie. Znajduje się on w powiecie zamojskim. Wokół niego rozciąga się piaszczysta plaża, są dostępne zjeżdżalnie, a na samym zalewie można uprawiać sporty wodne. Co ważne, kąpielisko jest strzeżone, więc możecie bezpiecznie z niego korzystać. Wokół zalewu znajduje się strefa rekreacyjna, a także gastronomiczna.

Kąpielisko w Majdanie Sopockim

Kąpielisko w Majdanie Sopockim (ok. 9 km od Suśca) to miejsce z dużą, piaszczystą plażą. Jest ono strzeżone. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, które cieszy się dużym zainteresowaniem najbardziej aktywnych i wymagających pasjonatów tych dyscyplin. Dodatkowymi atrakcjami w tym miejscu są przejazd motorówką albo tzw. bananem po akwenie.

Wokół kąpieliska znajdują się aleje spacerowe. Jest też strefa gastronomiczna, w której możecie zjeść obiad albo lody. Przed kąpieliskiem znajduje się dużym parking.

Zalew Zemborzycki w Lublinie

Zalew Zemborzycki w Lublinie to miejsce pełne atrakcji. Jedną z nich są baseny na Słonecznym Wrotkowie, z których możecie skorzystać codziennie od godziny 10 do 19. Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Aktualny cennik znajdziecie tutaj 

Nad Zalewem po stronie Mariny funkcjonuje również Playa Marina. Znajdziecie tam strefę gastronomiczną, a najmłodsi mogą skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Dodatkowo w tym miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Kąpielisko w Poniatowej

W Poniatowej w powiecie opolskim dostępne są dwa kąpieliska, czyli kąpielisko miejskie i kąpielisko nad zalewem. Oba są strzeżone.

Nad zalewem znajdziecie między innymi strefę na plaży do sportu i rekreacji, specjalnie wydzielone miejsca dla dzieci na plaży i do kąpieli, pomosty i molo.

Natomiast na kąpielisku miejskim zostały wydzielone miejsca na grilla czy ognisko. Jest również molo i specjalne miejsce do kąpieli dla dzieci. Do dyspozycji są również natryski, przebieralnie oraz punkt czerpania wody.

Kąpielisko w Józefowie

Kąpielisko w Józefowie znajduje się w powiecie biłgorajskim przy ulicy Słonecznej. Do dyspozycji  turystów jest piaszczysta plaża, zjeżdżalnia dwutorowa oraz pomost. W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się zbiornik i stanica wędkarska.

Kąpielisko nad stawami Echo

Plaża nad stawami Echo w Zwierzyńcu należy do najczystszych na Roztoczu. Znajduje się w powiecie zamojskim. Dzięki temu, że kąpielisko zasilane jest przez strumień Świerszcz, jego wody są bardzo czyste i dość ciepłe. O bezpieczeństwo wypoczywających tu osób przez całe lato dbają ratownicy z zamojskiego WOPR.

Kąpielisko Echo to również jedno z piękniej położonych miejsc na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Można podziwiać je w całej okazałości z rozmieszczonych przy plaży paltform widokowych, które przystosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zalew w Janowie Lubelskim

Zalew Janowski w Janowie Lubelskim powstał na zalanych nieużytkach rolnych. Znajduje się w powiecie janowskim. Można odpocząć na dwóch wyspach: Łabędziej i Harcerskiej. Południowy brzeg kąpieliska znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie. Po zachodniej stronie znajduje się mniejszy zbiornik wodny, a nad jego brzegiem Park Rekreacji „Zoom Natury” z punktem widokowym, czyli Wieżą Mocy, parkiem linowym i „laboratoriami wiedzy”. Dodatkowo są tam kajaki, łódki, rowery wodne, jak i boisko do plażowej siatkówki.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments