Ósma karetka pogotowia ratunkowego w piątek (22 kwietnia) wyruszy do Polikliniki w Biskowicach w obwodzie lwowskim w Ukrainie. Została ona przekazana przez województwo lubelskie, które oprócz sfinansowania ambulansu kupiło sprzęt medyczny.

– Karetka jest własnością pogotowia ratunkowego w Lublinie. Wartość tego ambulansu szacujemy na około 60 tysięcy zł. Wyposażony jest bardzo dobrze, również w sprzęt medyczny – mówi Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Województwo lubelskie jak dotąd przekazało łącznie osiem karetek na Ukrainę. Trafiły one do Niekomercyjnego Przedsiębiorstwa „Szpital Żółkiewski”, Towarzystwa „Zorza Nadziei” w Krzemieńcu, Wołyńskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego, Rejonowego Szpitala Klinicznego w Równem, Rejonowego Szpitala w Rawie-Ruskiej, 6. Wołyńskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy i Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego we Lwowie.

– W karetce znajdziemy defibrylator, materac próżniowy, respirator, ssak elektryczny, krzesełko kardiologiczne, plecak medyczny, nosze podwierakowe, łóżko ortopedyczne, ciśnieniomierz i przepływomierz tlenu – informuje Alicja Ciechan, zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments