Karma wraca! Pomóż zwierzętom z naszego regionu

0
202

Karma wraca! Dołącz do zbiorki i pomóż zwierzakom – pod taki hasłem Skende i Aquael Zoo startuje ze zbiórką karmy i tekstyliów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Karmę, koce, ręczniki, a także używane obroże dla psów i kotów można przynieść do 30 stycznia. Ale to nie wszystko. Przy okazji akcji „Karma wraca!” organizatorzy postanowili pokazać, jak dać życie starym rzeczom i zamienić je w zabawki dla czworonogów. Dlatego w sobotę (22 stycznia), sobotę (29 stycznia) i niedzielę (30 stycznia) odbędą się warsztaty zero waste dla dzieci. Nie ma opłaty wpisowej, ale organizatorzy zachęcają, aby w ramach wpisowego najmłodsi przynieśli karmę lub jakiś przysmak dla zwierząt.

Podczas zajęć uczestnicy wykonają szarpak-ośmiorniczkę z niepotrzebnego t-shirtu, a także zawieszkę, tzw. „adresówkę” z koralików. Dzieci będą mogły zabrać zabawki ze sobą lub przekazać je dla podopiecznych Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Oprócz zajęć DYI nie zabraknie też praktycznych wskazówek nt. kontaktów z psem i edukacyjnej zabawy, które przygotuje prowadząca – specjalistka od dogoterapii. Aby wziąć udział wystarczy się zapisać na stronie skendeshopping.pl.

Na zakończenie akcji w sobotę (29 stycznia) pojawią się przedstawiciele schroniska i fundacji. Na specjalnych stoiskach informacyjnych będzie można z nimi porozmawiać na temat adopcji, a także dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem. To też okazja, aby zapoznać się ze specyfiką tych organizacji, poznać podopiecznych i wesprzeć ich działalność.

To nie pierwsza inicjatywa Skende, która ma na celu wsparcie zwierząt z regionu. Zbiórka odbywa się tu regularnie. Z myślą o właścicielach czworonogów ponad rok temu Skende zbudowało specjalną Strefę Psa, gdzie każdy bezpłatnie może bawić się ze swoim pupilem. Regularnie odbywają się także bezpłatne warsztaty i spotkania z behawiorystami i weterynarzem. Galeria jest też jedynym centrum handlowym, do którego można wejść z psem na smyczy.

Partner akcji sklep zoologiczny Aquael Zoo postanowił zachęcić swoich klientów do udziału w zbiórce. Każdy, kto zdecyduje się przekazać minimum jedno opakowanie karmy lub przysmaku kupione w sklepie, będzie mógł skorzystać z rabatu 25% na zakupy wybranych produktów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments