Na Lubartowską 77 powraca Jarmark Lubelski. W lutym produkty regionalne będzie można nabyć w każdą sobotę. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej od godziny 7:30 do 13.

Jarmark Lubelski trwa już 6 rok. Skupia ponad 60 wystawców, wśród których są liczni rolnicy i rękodzielnicy. W styczniu w jarmarkach możecie wziąć udział 6, 13, 20 i 27 lutego.

– Skupiamy się na przypominaniu kultywowanej obrzędowości dorocznej na Lubelszczyźnie. Luty to miesiąc ze świętymi – zaczynając od Święta Matki Bożej Gromnicznej, przez wspomnienie św. Błażeja, św. Agaty, św. Walentego i św. Macieja. Każde wspomnienie łączy się z innymi wierzeniami, rolą danych produktów i sposobem kultywowania tradycji, o których podczas Jarmarków chcemy przypominać – piszą organizatorzy jarmarku w mediach społecznościowych.

Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Będzie można tam nabyć między innymi różne miody, sery, ekologiczne jaja czy pieczywo.

Całe wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Każdy z uczestników ma obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk, a także przestrzegania dystansu społecznego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments