Kilometr dla Hospicjum. Pobiegną w szczytnym celu

0
754

Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie dokłada starań, by spełniać marzenia swoich małych podopiecznych. Jedną z najbliższych inicjatyw, która wspomoże placówkę będzie Kilometr dla Hospicjum, czyli charytatywny bieg, w którym każdy może wziąć udział.

Kilometr dla Hospicjum to nie lada gratka dla zaprawionych biegaczy, ale też dla tych, którzy lubią pomagać. Już 19 maja na stadionie lekkoatletycznym, przy ul. Piłsudskiego 22, odbędzie się bieg charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na podopiecznych hospicjum im. Małego Księcia.

– Wszyscy zaangażowani w nasze wydarzenie pracują za darmo, w ramach wolontariatu.
Cały dochód ze sprzedaży pakietów od razu przekierowywany będzie na konto hospicjum już przy wpłacie – mówi Katarzyna Trafisz, organizatorka wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszyć będą przeróżne atrakcje. Jedną z nich będzie losowanie wśród biegaczy koszulki z autografem lekkoatletki Sofii Ennaoui. Wyjątkowy prezent ma szansę trafić do każdego, kto zgłosi swój udział w imprezie. Rozgrzewkę dla uczestników przeprowadzą instruktorzy z Fitness24Seven, natomiast wśród nagród dla laureatów, którzy staną na podium znajdą się bony na słodkości od Ósmesmake – spółdzielni roślinnej. Będą także stoiska do profilaktyki, przy których można będzie wykonać bezpłatne badanie składu i masy ciała, glukozy, HPV, ciśnienia.

Kilometr dla Hospicjum rozpocznie się 19 maja o godz. 11:00 i potrwa do ok. 16:00. Opłata za pakiet startowy wynosi minimum 20 zł.

– Rozpoczynamy o godz. 9:00. Wydawanie pakietów potrwa do ok. 10:30, natomiast o 10:45 rozpocznie się rozgrzewka. Bieg dzieci zaplanowaliśmy na 11:00, następnie pobiegną dorośli – mówi Trafisz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments