Już 29 marca Fundacja Muzyczna Virtuoso zaprasza na pierwszy koncert w nowej edycji „Klasyki w Koronie”. Są to koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków oraz zaproszonych uczniów szkół muzycznych.

– Od marca do lipca zapraszamy na wyjątkowe koncerty w niezwykłym miejscu. Fundacja Muzyczna Virtuoso i Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, dzięki wsparciu Miasta Lublin, prezentuje kontynuację świetnie przyjętego cyklu koncertowego „Klasyka w Koronie” – zapraszają organizatorzy.

To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką klasyczną, a także dla wytrawnych melomanów. W sali Trybunału Koronnego usłyszeć będzie można kompozycje m.in. Chopina, Bacha czy Vivaldiego, a po koncercie chętnych zapraszamy na warsztaty z zakresu audycji muzycznych. W pięknych wnętrzach klasycystycznego budynku Trybunału Koronnego odbędą się 4 koncerty muzyki klasycznej, w których wystąpią znakomici profesjonalni muzycy koncertowi oraz uczniowie lubelskich szkół muzycznych. Program każdego z koncertów jest starannie dobrany, zróżnicowany stylistycznie i o dużej wartości edukacyjnej. Pomysłodawczynią i główną wykonawczynią koncertów jest prezeska Fundacji – Justyna Zańko, związana z Lublinem skrzypaczka występująca na scenach polskich i światowych. „Klasyka w Koronie” to niepowtarzalna szansa, aby na jednej scenie zobaczyć profesjonalnych, uznanych muzyków oraz rozpoczynających swą muzyczną podróż, uczniów szkół muzycznych. To także wspaniała szansa na wysłuchanie wielu najważniejszych utworów muzyki klasycznej. Pierwszy koncert już 29 marca o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Wstęp wolny!

Koncertom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty dla młodzieży. – W marcu zapraszamy na warsztaty z zakresu audycji muzycznych (warsztaty odbędą się tuż po koncercie). A w kolejnych miesiącach na chętnych czekają zajęcia oddechowe i medytacji, warsztaty radzenia sobie ze stresem i wystąpieniami publicznymi – informują organizatorzy.

Harmonogram

29 marca 2023 godz. 18:00

25 maja 2023 godz. 18:00

21 czerwca 2023 godz. 18:00

12 lipca 2023 godz. 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments