Będą kolejne łóżka i mobilne punkty testów na koronawirusa w całym regionie. Wojewoda lubelski Lech Sprawka przedstawia kolejne działania, jakie podejmuje w walce z epidemią w naszym regionie.

Na terenie województwa lubelskiego występują 84 aktywne ogniska koronawirusa. 52 są w fazie rozwojowej, 24 w fazie stabilnej, a 8 w fazie wygaszania. Natomiast podczas minionej doby zarejestrowano 4 nowe ogniska: Stacja Dializ Fresenius w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Dębicy, Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku, Dom Opieki i Rehabilitacji „Pałac Nałęczów” Strzelce, gm. Nałęczów.

Więcej łóżek

Wojewoda zapewnił, że do końca dnia będziemy mieć 738 łóżek II poziomu dla pacjentów z Covid-19, u których koronawirus jest główną chorobą, wymagającą leczenia (stan na 16 października na godz. 13:00). Lech Sprawka, wojewoda lubelski podpisał dzisiaj (16 października) dwa polecenia dla kolejnych szpitali w regionie. Pierwsze dotyczy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie i właśnie tam pojawią się 22 dodatkowe łóżka.

Drugie polecenie dotyczyło Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim. Od poniedziałku (19 października) zostanie tam uruchomionych 16 łóżek w tym jedno z respiratorem.

Również dzisiaj od godziny 15 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach będą dodatkowe 34 łóżka. W kolejnym tygodniu wojewoda planuje dołożyć kolejne 80 łóżek (stan na 20 października) i wtedy w całym województwie będzie ich już blisko 820. W najbliższym czasie powstanie również nowy oddział w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie, na którym będzie 30 łóżek i 2 łóżka respiratorowe.

Izolatoria

– Obecnie, w lubelskich izolatoriach są 272 łóżka. Zajętych jest 72, w tym 62 osoby przebywają w Hotelu Huzar, 5 osób w izolatorium szpitala w Białej Podlaskiej, 2 osoby w izolatorium szpitala w Tomaszowie Lubelskim, a także 3 osoby izolatorium szpitala we Włodawie – wyjaśnia Sprawka.

Niedługo powstanie również nowe izolatorium w Łukowie, gdzie będzie około 10 łóżek. – Na razie nie zdradzam szczegółów. Jesteśmy w trakcie rozmów – wyjaśnia wojewoda lubelski.

W naszym regionie potwierdzono do tej pory 5855 przypadków zakażenia koronawirusem, 2982 ozdrowieńców i 102 osoby zmarły. Aktualnie 310 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 17776 poddanych kwarantannie i 441 objętych nadzorem epidemiologicznym. Liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 157 608 osób w tym 3 440 zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments