Zespół Budka Suflera świętuje w tym roku 50-lecie rozpoczęcia działalności. Z tej okazji 15 czerwca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert „Czarodzieje i hipisi”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Obchody 50-lecia Budki Suflera nie mogły się odbyć nigdzie indziej, niż w rodzinnym mieście artystów. To piękny moment dla świętujących muzyków, a dla nas okazja do sięgnięcia po ulubione płyty i melodie z ich bogatego repertuaru. Jestem przekonana, że w życiu wielu z Państwa jest mnóstwo chwil, którym towarzyszyły melodie kolejnych przebojów zespołu. Zapraszam więc do wspólnego świętowania jubileuszu jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup pochodzących z Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Jubileuszowy koncert Budki Suflera „Czarodzieje i hipisi” odbędzie się w sobotę (15 czerwca) o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Jubilatom będą towarzyszyć niezwykli goście – przyjaciele i idole twórców zespołu. Na scenie pojawią się m.ni. Józef Skrzek i Antymos Apostolis. Nie są to jednak jedyni goście, którzy uświetnią to wydarzenie. Jak zapowiadają członkowie grupy, w Muszli Koncertowej pojawią się „Artyści, którzy kiedyś im pomogli – Czarodzieje, których muzyka ich inspirowała”.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w siedzibie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2) w poniedziałek (10 czerwca) w godz. 11.30-14.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 zaproszenia.

Organizatorami koncertu są Budka Suflera, Miasto Lublin oraz Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyna
Lucyna
4 dni temu

Wejściówek nie można dostać .Stalam w kolejce dostały może cztery osoby .Po co pisać informacje że będziecie wydawać i to po 4.Jestem zawiedziona ,ze zgromadziliście ludzi po nic !!