Już w czwartek, 20 czerwca, na placu Zamkowym czeka nas jeden z największych koncertów w Lublinie. Odbędzie się Koncert Chwały „W mocy Ducha Świętego”. Wystąpią zespół Gospel Rain, Chór dla Jezusa i Pectus.

W tym roku odbędzie się już 17. edycja Koncertu Chwały łączącego muzykę chrześcijańską z dobrą muzyką popularną.

– Elementem, który na Koncercie Chwały jest bardzo mocno podkreślany, jest próba łączenia sacrum ze świętem naszego życia codziennego. Nie zapraszamy tylko i wyłącznie wprost deklarujących się muzyków, którzy śpiewają tylko muzykę chrześcijańską. Próbujemy zapraszać muzyków, którzy śpiewają muzykę popularną, aby zrobić mix, w którym wszystko udaje się połączyć z piosenkami chrześcijańskimi, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w tej przestrzeni muzycznej – mówi ks. Mirosław Ładniak, dyrektor i inicjator Koncertu Chwały.

Podczas wydarzenia na scenie wystąpi Zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Na scenie zaśpiewa też równocześnie aż 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy Chór dla Jezusa stworzony co roku specjalnie na tę okazję, którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar.

Finałem koncertu będzie procesja eucharystyczna i adoracja najświętszego sakramentu na scenie. – Sam mam gęsią skórkę, kiedy przeżywam ten moment, bo roztańczony tłum, który klaszcze, śpiewa i śmieje się, nagle w jednej sekundzie, kiedy ogłaszam nadejście procesji milknie. W zależności od tego jak przemieszcza się Najświętszy Sakrament ten tłum sukcesywnie pada na kolana. To niesamowite doświadczenie – dodaje ks. Ładniak.

Koncert chwały rozpocznie się na Placu Zamkowym o godzinie 19.30. Poza wspólną zabawą w rytm dobrej muzyki będą również przewidziane atrakcje dla dzieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments