W niedzielę (16 sierpnia) w malowniczych przestrzeniach Muzeum Wsi Lubelskiej zobaczymy spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego pt. Kot w Butach. Przedstawienie jest skierowane do publiczności w każdym wieku i rozpocznie się o godzinie 11.

Kot w butach to przedstawienie głównie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Najmłodsi będą więc mogli śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego panu Janku. Wśród wielu przygód, bohaterowie spotykają na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

Bilety do nabycia na miejscu przed wydarzeniem w cenie 48 zł (bilet normalny) oraz 39 zł (bilet ulgowy). W kasie Muzeum Wsi Lubelskiej za bilety będzie możliwość płatności jedynie gotówką. Bilety upoważniają do wejścia na spektakl, a także całodniowego pobytu w skansenie.

Fot. Aneta Sobiesiak/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments