Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary. Wyjątkowy koncert w Lublinie

0
880

W piątek (1 października) w Radiu Lublin zagrają Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary. Mistrzowie, bo wokaliście na scenie towarzyszyć będą muzycy kultowych polskich zespołów takich jak Perfect, Budka Suflera, Bajm czy Chłopcy z Placu Broni. Początek wydarzenia o godzinie 19. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

To nie będzie zwykły koncert, bo nieczęsto na jednej scenie spotyka się aż sześć gitar. Trzeba tu także dodać, że są to gitary wybitne, świetnie znane w świecie polskiego rocka, które odwiedziły wszystkie największe krajowe sceny i wiele tych zagranicznych. Ich charakterystyczne brzmienie fani rozpoznają już po kilku pierwszych dźwiękach.

– W 2014 roku zagraliśmy na jednej scenie z Jackiem królikiem i Ryszardem Sygitowiczem, dwoma prawdziwymi mistrzami gitary. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego brzmienia. Już wówczas pomyślałem, dlaczego nie zebrać na jednej scenie kilku najlepszych gitar i w takim składzie pokazać prawdziwą siłę polskiego rocka? – mówi Krzysztof Cugowski.

Nie od razu się jednak udało. Pomysł czekał na swoją kolej i co jakiś czas powracał. – W minionym roku, dla mnie bardzo ważnym, spotkałem się na scenie z Markiem Radulim podczas mojego koncertu urodzinowego. Znamy się od lat i świetnie rozumiemy muzycznie. To był kolejny impuls do działania – tłumaczy Krzysztof Cugowski.

W ten sposób narodził się pomysł niezwykłego koncertu, podczas którego dobrze znani gitarzyści rockowi zagrają utwory z repertuaru wokalisty. Większość z nich to kompozycje tandemu Romuald Lipko – Krzysztof Cugowski. Przygotowania do koncertu już trwają i cieszę się, że niebawem będzie nam dane zaprezentować publiczności wyniki naszej pracy – mów artysta.

Mistrzowie Gitary spotkają się z Krzysztofem Cugowskim już 1 października, o godzinie 19.00, w studiu koncertowym Radia Lublin.

– Wybór miejsca koncertu był dla mnie oczywisty. Radio Lublin przez lata było dla mnie niemal drugim domem i nadal towarzyszy mi w wielu projektach – dodaje K. Cugowski.

W projekcie wezmą udział wybitni gitarzyści. Na scenie oprócz Cugowskiego zobaczymy Dariusza Kozakiewicza (zespół Perfect), Marka Radulego (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm), Ryszarda Sygitowicza (ex. Perfect), Jacka Królika (Krzysztof Cugowski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, ex. Brathanki i Chłopcy z Placu Broni), Łukasza Adamczyka (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner) i Roberta Kubiszyna (Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski). Mistrzowie Gitary będą wspierani przez instrumentalistów: Cezarego Konrada i Tomasza Kałwaka.

Fani rockowego grania będą mogli wygrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie w licznych konkursach organizowanych na antenie Radia Lublin. Koncertu będzie można posłuchać na antenie rozgłośni, jak i na jej stronie internetowej oraz na fanpage’ach Krzysztofa Cugowskiego i Radia Lublin na Facebooku.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Fot. Materiały prasowe 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments