Lato w mieście 2023. Ruszają zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży

0
481

Wyjątkowe wakacyjne atrakcje oraz wiele interesujących możliwości spędzania wolnego czasu czeka na najmłodszych mieszkańców Lublina. W najbliższy poniedziałek (12 czerwca) ruszają zapisy na aktywności kolejnej edycji „Lata w mieście”.

– Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z tegorocznej oferty „Lata w mieście”. Zachęcam do tego szczególnie w tym roku, kiedy Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży. Na zainteresowanych czeka mnóstwo ciekawych atrakcji, które pomogą zorganizować wolny czas. Do zapisów zapraszam również nowych mieszkańców naszego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki wsparciu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), z oferty będą mogli skorzystać również młodzi obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście.

– Współpraca z Miastem Lublin na rzecz pomocy uchodźcom jest dla Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej niezwykle ważna. Cieszymy się, że razem z Pfizer Foundation ponownie możemy nie tylko wspierać dzieci, które znalazły schronienie w Lublinie, ale również rodziców, poprzez zapewnienie opieki ich pociechom w czasie wakacyjnym – mówi Katarzyna Szumilak-Duda, Protection Focal Point PCPM.

Zapisy na „Lato w mieście” prowadzone będą od 12 czerwca bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Zarezerwowanie udziału dla dzieci i młodzieży uchodźczej z Ukrainy będzie możliwe pod numerem telefonu +48 516 833 840 w godz. od 9.00-15.00 w języku ukraińskim. Z oferty wybranych bezpłatnych zajęć dofinansowywanych przez PCPM mogą również skorzystać dzieci i młodzież z Polski znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Pełna oferta zajęć, ich terminy, a także zasady uczestnictwa oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.lato.lublin.eu.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments