W ramach Lata w Teatrze Andersena młodzież wzięła udział w projekcie „Labirynt Czułości”. Finałowy pokaz w wykonaniu młodych artystów będziemy mogli zobaczyć w sobotę (10 lipca) o godzinie 12.

– Słyszałem, jak intensywnie przebiega ta praca. Pewnie wszyscy jutro będą bardzo usatysfakcjonowani, jak zobaczą efekt końcowy. Teatr Andersena w tym roku wyjątkowo przedłużył sezon do końca lipca i w ramach tego przedłużonego sezonu odbył się między innymi „Labirynt Czułości” – wyjaśnia Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena w Lublinie.

Projekt ten był prowadzony przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Lublinie. – Jego misją jest właśnie otwieranie teatru na wakacje, a teraz nie trzeba tego robić, bo w końcu w teatrach dzieje się bardzo dużo – wyjaśnia Katarzyna Krzywicka  z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Lublinie.

Do napisania tego projektu zainspirowała przestrzeń Centrum Spotkania Kultur. – Jest ona imponująco duża, ale jednocześnie kryje w sobie wiele zakamarków i korytarzy, łudząco podobnych klatek schodowych. Budynek często jest porównywany do labiryntu. Już pierwszego dnia zachęciliśmy młodzież do tego, aby się zgubiła w tym labiryncie i odkryła jego zakamarki – mówi Krzywicka.

– W teatrze zawsze szukamy prawdy. Jest taki moment, kiedy zadajemy sobie to pytanie „jak się czujesz?” i zwykle słyszymy odpowiedź „dobrze” i jest nerwowy śmiech. Wtedy, gdy stoimy w tym labiryncie możemy wybrać drogę „nie drąż” albo „sprawdźmy co tam jest”. I my wybieraliśmy tą drugą drogę – dodaje Małgorzata Adamczyk, pedagog teatralna.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments