Lekkoatletka i wielokrotna mistrzyni w biegach, Sofia Ennaoui, odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. Podczas wizyty w sali gimnastycznej sportsmenka pochwaliła się zdobytym ostatnio medalem, opowiadała o treningach, rozdawała też autografy, a kolejka po podpis nie miała końca.

Sofia Ennaoui to sławna lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich, która obecnie jest zawodniczką AZS UMCS. Na swoim koncie ma złoto zdobyte podczas Mistrzostw Polski w Lublinie 2018, srebro z Mistrzostw Europy w Berlinie 2018. Jest też halową wicemistrzynią Europy z Glasgow 2019. W czwartek (14 marca) zawitała na specjalne zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Mickiewicza w Lublinie, w ramach akcji popularyzującej lekką atletykę wśród dzieci „Lekkoatletyka jest dla każdego!”.

Sportsmenka opowiadała o swoich sukcesach, wymagających treningach. Podkreśliła także jak ważne jest kształtowanie talentów już w dzieciństwie.

Treningi to ciężka praca, ale satysfakcja z wygranej rekompensuje wszystkie trudy. Podczas wyjazdów możemy ćwiczyć wśród pięknych krajobrazów odległych zakątków świata, np. na Teneryfie. Nasi trenerzy pilnują nam posiłków, są też tak zwane drzemki, czyli przerwy, których nie możemy się doczekać po wysiłku – opowiadała żywo mistrzyni.

Sofia Ennaoui podpisała pamiątkową koszulkę, która zawiśnie w szkole, chętnie robiła sobie pamiątkowe zdjęcia z uczniami i nauczycielami, a także cierpliwie wypisywałą autografy.

Koordynatorem programu „Lekkoatletyka dla każdego!” jest Urszula Jaros – trener II klasy Lekkiej Atletyki, wielokrotna reprezentantka Polski, uczestniczka Pucharu Europy Londynie w 1983 r., Pucharu Europy w Moskwie i Pucharu Europy w Szkocji. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. W lubelskim ośrodku lekkiej atletyki (OLA) do programu przystąpiły następujące szkoły: SP 3, SP 5, SP 11, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 30, SP 38, SP 39, SP 43, SP 45, SP 46, SP 50, SP 57. Nabór do programu trwa cały rok, z wyłączeniem wakacji.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments