Sztuczne lodowisko w Tomaszowie Lubelskim już działa. Poza Parkiem Miejskim, Siwą Doliną i obiektami OSiR’u „Tomasovia”, jest to kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście.

Z lodowiska, które zostało otwarte w 2015 roku, można korzystać od soboty (8 grudnia). Znajduje się przy Tomaszowskim Domu Kultury przy ul. Lwowskiej. Każdy, kto ma ochotę z niego skorzystać, może to zrobić bezpłatnie. Należy jednak pamiętać o przyniesieniu własnych łyżew. Ci, którzy ich nie mają, mogą wypożyczyć je na miejscu.

– To wspaniałe miejsce, gdzie całe rodziny mogą spędzać wspólnie czas – mówi pani Anna, mieszkanka Tomaszowa. – Moje dzieci przez cały sezon w każdy weekend odwiedzają lodowisko.

W Tomaszowskim Domu Kultury działa wypożyczalnia łyżew i sprzętu potrzebnego do nauki jazdy na łyżwach. Wypożyczenie to koszt 3 zł, chodzik do nauki jazdy kosztuje 5 zł. W wypożyczalni jest również możliwość naostrzenia łyżew, które kosztuje 10 zł. Osoby posiadające kartę dużej rodziny mogą liczyć na zniżki.

Lodowisko oraz wypożyczalnia czynne są codziennie od godziny 9 do wieczora, do godz. 21. W niedzielę z obiektu można korzystać od godziny 10. W ciągu dnia przewidziana jest przerwa techniczna między godziną 15 a 16.

– Starta warstwa lodu powinna być usunięta, żeby po lodowisku jeździło się bezpieczniej – wyjaśnia Dariusz Krech, dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury.

Tomaszowskie lodowisko będzie czynne do końca lutego. – Rozważamy wprowadzenie zorganizowanych ferii na lodowisku, ale na razie jesteśmy w trakcie ich organizacji. Jeżeli pogoda pozwoli, to na pewno przedłużymy działanie lodowiska również na marzec – dodaje Krech.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments