Rozmiar współczesnych mieszkań często wymusza pewne kompromisy. Jednym z nich, jest zastąpienie wygodnego łóżka niewielką, składaną kanapą z funkcją spania. Zobacz, czy takie rozwiązanie jest zdrowe i jak sprawdzi się przy dłuższym użytkowaniu!

Miejsce do spania powinno być wygodne i umożliwiać efektywny wypoczynek. Musi też być dostosowane do Twoich potrzeb i stylu życia. Trzeba je także dopasować do układu i metrażu mieszkania. Jakie rozwiązania są obecnie najpopularniejsze i który mebel warto wybrać?

Wygodne łóżko z materacem

Wiele osób uważa, że spanie na łóżku jest nieporównywalnie bardziej wygodne, niż na jakiejkolwiek kanapie. Dlatego niemal wszyscy, którzy dysponują odpowiednią przestrzenią, decydują się na takie rozwiązanie. Łóżka dostępne są w różnych rozmiarach – najczęściej jest to 140, 160 i 180 cm. Warto także rozważyć różne warianty dostępnych na rynku materaców. Zajrzyj na Senpo – najlepszy wybór materacy 160×200 i zobacz, jakie rozwiązania są aktualnie oferowane.

Różne poziomy twardości materaca

Spanie na łóżku zapewnia ogromny komfort i pozwala uwolnić się od porannego bólu i sztywności stawów. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiedniego materaca. Nie może on być zbyt miękki – wówczas będzie wywoływał nieprzyjemne uczucie zapadania się. Zbyt twardy materac może powodować drętwienie kończyn i ogólny dyskomfort.

Większość produktów dostępna jest w czterech głównych klasach twardości, które oznaczone są H1, H2, H3 i H4. Wybór odpowiedniej twardości jest kwestią bardzo indywidualną, jednak warto kierować się nie tylko własnymi preferencjami, ale również masą ciała. Osoby bardzo lekkie i drobne mogą wybrać miękki materac H1. Przy większej wadze, lepszym pomysłem będą nieco twardsze materace, np. H4, który zalecany jest dla użytkowników o masie ciała przekraczającej 100 kg. Materac można dobrać także do preferowanej pozycji snu – nieco innego podparcia wymaga spanie na boku, plecach, czy na brzuchu.

Zawsze można też na żywo przetestować różne łóżka. Warszawa jest miastem, w którym możliwe jest odwiedzenie sklepu stacjonarnego i położenie się na wybranym materacu.

Rozkładane kanapy z funkcją spania

Jedną z niewielu wad łóżka, są jego gabaryty. W niektórych przestrzeniach zwyczajnie nie da się umieścić takiego mebla – nie posiadają one osobnej sypialni lub jest ona zbyt mała. Wówczas miejscem do spania może być kanapa. Aby zapewnić sobie możliwie jak najwięcej wygody, można wybrać rozkładaną sofę z dodatkowym materacem, który poprawia komfort spania. Takie rozwiązanie pozwala częściowo połączyć funkcję łóżka i kanapy w jednym meblu.

Wybór między łóżkiem a kanapą z funkcją spania to bardzo indywidualna decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem to wyjątkowy komfort snu, który przyczynia się do poprawy jakości życia i pozwala uniknąć porannego bólu pleców. Z drugiej strony, rozkładane kanapy mogą być bardzo funkcjonalne w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Sprawdzą się także jako miejsce do spania dla gości.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcel
Marcel
9 miesięcy temu

Ja mam akurat salon i sypialnie w jednym więc rozkładana kanapa z gala collezione była jedynym rozsądnym wyborem 😉