Lubelscy artyści rapują w Hot 16 Challenge 2. Najlepsze wykonania (wideo)

0
1258

Lubelscy artyści włączyli się w akcję Hot 16 Challenge 2, której celem jest pomoc szpitalom i medykom w walce z koronawirusem. Poza słynnym już rapem Beaty Kozidrak, swoje “szesnastki” nagrali inni lubelscy wokaliści, m.in. Jan Kondrak, Agnieszka Wiechnik, czy uczestniczka The Voice of Poland Natalia Wawrzyńczyk. 

Akcja #Hot16Challenge2 polega na tym, że artyści, którzy otrzymają nominację od innych artystów, muszą w ciągu 72 godzin stworzyć utwór i opublikować go na swoim kanale na YouTubie z odpowiednim hasztagiem. Na końcu muszą nominować kolejne 3 osoby, które mają nagrać utwór. Każda nominowana osoba musi zarapować 16-wersową zwrotkę na dowolny temat.

Agnieszka Wiechnik

Artystka w swoim #Hot16Challenge2 odwołuje się do sytuacji artystów w Polsce, jak i cenzury wprowadzanej przez stacje radiowe. – Włącz myślenie swoje i nie walcz z ostrym cieniem mgły – rapuje. Agnieszka Wiechnik wyzwanie rzuciła między innymi Wojtkowi Cugowskiemu i zespołowi Teksasy oraz Rafałowi Koniecznemu, z którym współpracuje.

Natalia Wawrzyńczyk

Młoda wokalistka, znana z udziału w ostatniej edycji The Voice Kids, rapuje o tym, jak ważna jest pomoc medykom i jedność w tych trudnych czasach. – Każdy grosik jest liczony, bo potrzebne są miliony – śpiewa. Natalia nominowała między innymi Agnieszkę Wiechnik, która już odpowiedziała na jej wyzwanie.

AdMa

AdMę do podjęcia Hot16CHallenge nominował Peja. Raperka w swojej 16-wersowej zwrotce nawija o tym co zamierza zrobić w najbliższym czasie i o tym z kim jest kojarzona. AdMa nominowała Wichera, PrzekoTV, Guovę, Mitch Dope, Kajsona i Jarru.

Kajson

Kuba Korpysz rapuje między innymi o tym, by włączać się w tę akcję i wspierać polską służbę zdrowia. Artysta nominował Davidka, LPK, Gabona, Szymona P, Wube, Elizazilee, Hajpmana Adriana.

Jan Kondrak

Jan Kondrak jest wokalistą i gitarzystą kojarzonym z Lubelską Federacją Bardów. W swoim Hot 16 rapuje o obecnej sytuacji w Polsce i odwołuje się do sytuacji artystów. – Dzięki ci wirusie COVID żeś nam tyle uzmysłowił – zaznacza wokalista. Artysta nominował między innymi Marka Gałązkę i Jerzego Stachurę.

Marek Dyjak

Marek Dyjak to artysta urodzony w Świdniku, który również podjął wyzwanie. Muzyk dziękuje medykom za ich walkę na pierwszym froncie oraz zaznacza, jak trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości i w świecie, w którym tak źle się dzieje.

Martita

Marta Butyn w swojej gorącej 16 rapuje o tym, by nosić maseczki i o tym, by zachować luz w trudnej rzeczywistości, gdy panuje epidemia. Artystka nominowała między innymi Nicka Sincklera.

Beata Kozidrak

“Może utonę w długach po uszy, lecz blond królowej covid nie ruszy” – śpiewa wokalistka z Lublina. W tekście nie brakuje też odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Beata Kozidrak nominowała do podjęcia wyzwania dwa lubelskie kabarety: Ani Mru Mru oraz Smile.

Kabaret Smile

Kabaret Smile w swojej gorącej szesnastce opowiedział o tym, jak spędza kwarantannę i o swoich kabaretowych planach na przyszłość. Artyści nominowali Roberta Lewandowskiego, Andrzeja Wronę Kraczę i Cezarego Pazurę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments