148 filmów, 79 premier i 10 pokazów specjalnych. Tak będzie wyglądał odbywający się niedługo Lubelski Festiwal Filmowy. Zobaczymy na ekranie filmy krótko- i długometrażowe. Festiwal rozpocznie się już w piątek, 22 listopada, i potrwa do soboty, 30 listopada.

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w naszym kraju międzynarodowych festiwali autorskiego kina niezależnego. Podczas spotkań zostanie zaprezentowanych 148 filmów spośród 1615 zgłoszonych projekcji z całego świata.

Podczas 79 projekcji premierowych odbędzie się 68 premier polskich, 4 europejskie, 5 międzynarodowych i 2 światowe. – Cieszymy się, że nasz festiwal jest zauważany na całym świecie. Właśnie do Lublina podczas festiwalu zapraszamy reżyserów światowych produkcji, którzy chętnie z tych zaproszeń korzystają – mówi Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Podczas LFF zostaną wyemitowane 54 filmy krótkometrażowe, które powalczą w 8 wyjątkowych konkursach: Mistrzowie Pomysłu, Mistrzowie Emocji, Mistrzowie Tematu, Mistrzowie Obserwacji, Mistrzowie Animacji, Małe Mrówkojady, Mistrzowie Kina o Dzieciach i Mistrzowie Dobrze Zakręceni. – Stawiamy na filmy krótkometrażowe, w których opisywane są problemy dnia codziennego. W dodatku są one w stanie zrobić to dość szybko – dodaje Misztal.

W dziewiątym festiwalowym konkursie Mistrzowie Pełnego metrażu powalczy 8 oryginalnych, autorskich filmów pełnometrażowych. – Naszym tegorocznym hasłem jest otwartość, otwarte drzwi, ponieważ jesteśmy otwarci na nowe twarze, nowe produkcje i nową pracę. Dodatkowo, gdy drzwi obrócimy w poprzek, otrzymujemy ekran filmowy, na którym chcemy pokazać to co mamy nowego, innego – dodaje Andrzej Rysin, dyrektor programowy LFF.

Organizatorzy przygotowali też szereg atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych odbędą się 2 projekcje filmowe połączone z warsztatami. Dodatkowo będzie zorganizowana nowość: Filmowy Quiz dla Rodzin.

Festiwalowe projekcje i wydarzenia mają miejsce w: Centrum Kultury w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”, Galerii Labirynt i Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Program projekcji filmowych

Fot. Materiały organizatorów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments