Myśląc o najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach architektonicznych na mapie naszego miasta, nie można pominąć futurystycznego budynku, który mieści się w samym sercu Lublina, przy ulicy Grottgera. Lubelskie Centrum Konferencyjne to oryginalna przestrzeń do organizacji prestiżowych spotkań biznesowych, ale też atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców regionu oraz turystów.

W ciągu ponad trzech lat, które upłynęły od otwarcia, w LCK odbyło się już ponad 430 wydarzeń, w tym 48 o randze międzynarodowej. Lubelskie Centrum Konferencyjne od początku swojego istnienia budzi szerokie zainteresowanie swoim charakterystycznym wyglądem i szeregiem innowacyjnych rozwiązań z zewnątrz i w środku. Szklana fasada zaprasza gości stojących przed budynkiem, dając możliwość obserwacji nietypowego wnętrza z ulicy. Podświetlana innowacyjna fontanna w Atrium, w towarzystwie drzew to połączenie nowoczesnego designu z przyrodą, a zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu CSR, budynek przepełniony jest ekologicznymi energooszczędnymi rozwiązaniami takimi jak np. Inteligentne ogrzewanie i klimatyzowanie powietrza oraz wykorzystywanie wody deszczowej i kolektorów słonecznych.

Nowoczesne sale konferencyjne

Jedenaście nowoczesnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych to nie tylko przestrzeń, w której odbywają się międzynarodowe spotkania naukowe i biznesowe, ogólnopolskich kongresów, czy konferencji prasowych. Lubelskie Centrum Konferencyjne kreuje także ciekawe, autorskie wydarzenia. Jednym z przykładów jest cykl Dni Otwartych LCK dla biznesu, który w nawiązaniu do misji obiektu, stawia sobie za cel rozwój gospodarczy naszego regionu i wspieranie turystyki biznesowej województwa lubelskiego. LCK angażuje się też w liczne inicjatywy społeczne, pomaga w organizacji lokalnych festiwali i warsztatów, skierowanych do mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto turystów.

Fot. Marcin Pietrusza

Wydarzenia kulturalne

Do końca 2019 roku, Lubelskie Centrum Konferencyjne będzie współtworzyło wiele ciekawych wydarzeń i projektów, wśród których wymienić można Lubelski Festiwal Nauki, który odbędzie się od 14 do 20 września 2019 r. Piknik Naukowy w Lubelskim Centrum Konferencyjnym to niesamowita okazja bliskiego kontaktu z nauką w wersji przyjaznej dla każdego! W programie pikniku LCK przewiduje pokaz walki robotów organizowany przez grupę pasjonatów Spice Gears, tajniki Oriona – łazika marsjańskiego czy obserwacje ruchu Ziemi dzięki wahadłu Foucaulta. Lubelskie Centrum Konferencyjne zaprasza całe rodziny w niedzielę 15 września do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego! Zapowiada się wyjątkowa, kosmiczna przygoda!

Kontynenty – Poznaj Podróżników to kolejna inicjatywa Centrum, skierowana do miłośników podróży i ciekawych historii z odległych zakątków świata. To inspirujące spotkania z Podróżnikami i niesamowite relacje z wypraw. Kontynenty odbędą się dwukrotnie do końca roku 14 października i 2 grudnia.

LCK współorganizuje także Lubelski Festiwal Filmowy od 26 do 30 listopada. Jest on świetną okazją do poznania wartościowego światowego kina autorskiego, udziału w ciekawych warsztatach, panelach dyskusyjnych czy prelekcjach. W ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego w LCK będzie można uczestniczyć w: Lublin Media Meetings, czyli międzynarodowym panelu dyskusyjnym, którego tematem będzie współpraca kulturalna krajów dawnej Unii Lubelskiej oraz Lublin Media Workshops warsztatach twórców filmowych z całego świata z zakresu innowacji i nowych technologii.

Lubelskie Centrum Konferencyjne zaprasza mieszkańców Lublina na zbliżające się wydarzenia kulturalne, które już od września będą odbywać się w przestrzeni LCK.

Gdzie nas znaleźć

Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie

ul. Artura Grottgera 2, 20-029 Lublin, 81 718 09 00, lck@lcklubelskie.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments