Spotkania, prelekcje i warsztaty z najlepszymi fotografami – 21 maja rozpoczynają się XI Lubelskie Dni Fotografii. Potrwają do 26 maja.

– Chcemy połączyć różne rodzaje fotografii: profesjonalną, studyjną, beauty, czy fotografię przyrody. Poruszymy również tematy etyki w zawodzie fotografa podczas reportażu – zachęca Adrianna Brzozowska, organizatorka. – Będziemy gościć wielu utalentowanych fotografów, m.in. Rafała Bojara, Jakuba Kaźmierczyka czy Dianę i Rafała Krasów z grupy DR5000 – dodaje.

Główna atrakcją będzie prelekcja Rafała Bojara, który przedstawi ideę storytellingu w fotografii. Jego prace są znane zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W niesamowity sposób potrafi ująć emocje i uczucia osób na zdjęciu. Na spotkaniu zdradzi, jak przenieść emocje z wydarzeń rozgrywających się na naszych oczach na fotografię.

Prelekcja Rafała Bojara pt. „Do not go gentle into that good night – how to craft intimate stories” odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 w Chatce Żaka. Jest to jedyne wydarzenie w ramach Lubelskich Dni Fotografii, które jest biletowane. Bilety w cenie 46 zł są do kupienia w Kawiarni Le’Żak (ul. Radziszewskiego 16).

Również prelekcja DR5000 „Fotografia ślubna pełna stereotypów” zapowiada sie niezwykle ciekawie. Rodzeństwo Krasów od wielu lat zajmuje się fotografią. Jak sami twierdzą, podstawą ich pracy jest reportaż, dlatego przedstawią tak ważny temat, jakim jest fotografia ślubna.

W programie znajduje się również wiele ciekawych spotkań i warsztatów, m.in. Jakub Kaźmierczyk – ambasador marki OLYMPUS – poprowadzi warsztat z kreatywnych technik fotografii w warunkach domowych. Dominik Trojanowski (EIZO) i Grzegorz Mencfel (EPSON) przybliżą tajniki zarządzania barwą i wydrukiem. Na miejscu będzie można zobaczyć, jak różnie wygląda barwa na monitorach urządzeń oraz na wydrukach.

– Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze warsztaty są skierowane głównie do amatorów, żeby mogły się czegoś nauczyć. Przy zapisach należało przesłać portfolio. To pomaga nam zorientować się, co interesuje uczestników, które kwestie są dla nich ważne i na czym powinniśmy się skupić – opowiada Adrianna.

XI Lubelskich Dni Fotografii trwają od 21 do 26 maja, uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne (z wyłączeniem prelekcji Rafała Bojara).

PROGRAM

Poniedziałek (21 maja)
* Sala widowiskowa w Inkubatorze Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16
17.30 – Robert Pranagal “Portret – między prawdą a kreacją” DARMOWA PRELEKCJA
19.30 – Rafał Bojar “Do not go gentle into that good night” – how to craft intimate stories BILETY W CENIE 46 ZŁOTYCH

Wtorek (22 maja)

* Sala widowiskowa w Inkubatorze Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16
12.00 – Karol Zienkiewicz “Granice obrazowania, czyli o etyce fotoreportera!” DARMOWA PRELEKCJA
14.00 – Dr Jerzy Bednarski “Anatomia Piękna” DARMOWA PRELEKCJA
15.30 – Peter Bielack “Cinematic Color Grading, czyli o budowaniu klimatu światłem i kolorem” DARMOWA PRELEKCJA

Środa (23 maja)
* K1 Fighting Center, ul. Kleeberga 12A
11.00 – Peter Bielack “Cinematic Color Grading, czyli o budowaniu klimatu światłem i kolorem” – warsztat z Fripers.pl DARMOWE WARSZTATY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

*Sala widowiskowa w Inkubatorze Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16
15.00 – Adrianna Brzozowska “Beauty moim okiem” DARMOWA PRELEKCJA
17.00 – Kazimierz Kloc “Z aparatem przez Poleski Park i okolice” DARMOWA PRELEKCJA
18.00 – prezentacja najlepszefoto.pl
19.00 – DR5000 “Fotografia ślubna pełna stereotypów” DARMOWA PRELEKCJA
21.00 – wernisaż prac Grupy Fotografów Lubelskich pt. “Zwierciadło GFL”

Czwartek (24 maja)
* Atelier Fortuna, ul. Rynek 8 III p.
Jakub Kaźmierczyk ambasador OLYMPUS “Kreatywne techniki fotografii produktowej w warunkach domowych – fotografia i obróbka” warsztat:
9:00 – I tura (4h)
14:00 – II tura (4h)
DARMOWE WARSZTATY – ZAPISY ZAKOŃCZONE

Piątek (25 maja)
* Atelier Fortuna, ul. Rynek 8 III p. oraz sala konferencyjna PTTK
12.00 – Dominik Trojanowski (EIZO) i Grzegorz Mencfel (EPSON) “Zarządzanie barwą i wydruk” oraz Przemysław Jakubczyk (OLYMPUS) “Fotografia kreatywna oraz malowanie światłem – długie czasy naświetlania” warsztat (4h)
DARMOWY POKAZ ORAZ WARSZTATY – ZAPISY ZAKOŃCZONE

Sobota (26 maja)
* Atelier Fortuna, ul. Rynek 8 III p.
Aleksander Szczepański “Magia szlachetnych technik fotograficznych” – warsztat:
10:00 – 12:00 Grupa 1
12:00 – 14:00 Grupa 2
14:00 – 16:00 Grupa 3
DARMOWE WARSZTATY – ZAPISY ZAKOŃCZONE

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments