Lubelska odsłona charytatywnego biegu Poland Business Run odbędzie się 6 września. Właśnie poznaliśmy beneficjentów tegorocznej edycji. Docelowo wsparcie otrzyma 50 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu z różnych regionów Polski, w tym woj. lubelskiego.

Poland Business Run to ogólnopolska sztafeta organizowana co roku w największych miastach Polski na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową, głównie po amputacjach. Dochód z biegu zostaje przeznaczony na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, rehabilitację oraz konsultacje psychologiczne dla beneficjentów biegu i podopiecznych Fundacji Poland Business Run.

– Również w tym roku, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, firmy oraz ich pracownicy nie zapominają o pomaganiu i znów bardzo licznie chcą wziąć udział w biegu. Od początku istnienia projektu udało nam wesprzeć już ponad 500 osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji na pomoc czeka kolejnych 50 beneficjentów, dla których Poland Business Run jest szansą na nowe, lepsze życie – podkreśla Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Jednym z beneficjentów jest Daniel Siegieda, 38-latek ze Świdnika. We wrześniu 2018 roku w wyniku nagłej choroby: zapalenia otrzewnej, sepsy i wstrząsu septycznego przeszedł amputację obu kończyn dolnych na wysokości podudzia. W tym momencie po różnych powikłaniach, reamputacji i innych dolegliwości jego celem jest zakup dwóch protez i intensywna rehabilitacja. Do tej pory udało mu się pozyskać środki na zakup protez, natomiast dzięki Fundacji Poland Business Run będzie mógł otrzymać dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie.

– Przed chorobą wykonywałem pracę, którą bardzo lubiłem. Moją pasją była jazda na rowerze, wędkarstwo oraz poznawanie nowych miejsc. Wierzę, że profesjonalna pomoc specjalistów umożliwi mi powrót do normalnego życia, pracy i moich zainteresowań – mówi Daniel Siegieda.

Zapisy na bieg już zostały zakończone, ale każdy, kto chciałby wesprzeć beneficjentów może to zrobić, dołączając do akcji „Pomagam Bardziej”, w ramach której zbierane są środki na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne oraz psychologiczne osób po amputacjach.

Do tegorocznego biegu PBR zgłosiło się 19200 biegaczy zarówno Polski, jak również innych państw, między innymi z Holandii, Słowacji, Indii oraz USA. Z uwagi na panujące warunki związane z epidemią koronawirusa tym razem uczestnicy nie będą się gromadzić na liniach startu w poszczególnych miastach, ale wymagany dystans, czyli 4 km pokonają w wybranej przez siebie lokalizacji w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments