„Lublin, którego nie ma” – to tytuł książki Joanny Zętar, której premierę zaplanowano na czwartek (10 stycznia). Spotkanie autorskie rozpocznie się o godzinie 17 w Sali Czarnej „Bramy Grodzkiej – Teatru NN”.

Na książkę składa się ponad sto sześćdziesiąt różnorodnych zdjęć z komentarzem Joanny Zętar. Została ona wydana przez Dom Wydawniczy „Księży Młyn”. Autorka poprzez swój album zabiera czytelnika w podróż po ulicach, kamienicach i zakamarkach Lublina, które do czasów obecnych przetrwały jedynie na fotografiach.

Joanna Zętar to historyczka sztuki, znawczyni lubelskiej architektury i ekspertka w dziedzinie wielu lubelskich kolekcji zdjęć. Od kilkunastu lat pracuje w Bramie Grodzkiej. Z zawodu jest animatorem kultury i information brokerem. Ale jest ona też doświadczoną przewodniczką, która wie, że najwięcej opowiada samo miejsce.

Na spotkaniu autorka książki wyjaśni z czego wynika niezwykły klimat naszego miasta i wyjaśni artystyczną duszę mieszkańców Lublina. Uczestnikom spotkania udowodni również, że choć miejsca są już dawno zapomniane i istnieją jedynie na mapie i fotografiach to wciąż są one obecne w rodzinnych wspomnieniach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments