Od Mroku po Wschód – pod takim szyldem Lublin Street Band wydał swoją debiutancką płytę. Składa się na nią 10 niezwykle pozytywnych utworów w jazzowym stylu.

– Utwory powstały około pół roku temu z zamysłem zrobienia płyty. Płytę w dobie pandemii jest tak samo łatwo wydać, jak bez niej, bo większość rzeczy załatwia się i tak telefonicznie – przyznaje Marcin Suszkin Suszek, wokalista i trębacz Lublin Street Band. – Mieliśmy ograniczenie jedynie z nagraniami, bo tak duży zespół, jak my potrzebuje przestrzeni, a gdy było wszystko zamknięte to to było utrudnione – dodaje.

Od Mroku po Wschód to debiut zespołu Lublin Street Band. To też płyta z dużą dawką jazzowo-funkowej energii. Usłyszymy na niej instrumenty dęte i szalone improwizacje. Muzykę stworzył sam zespół, a nagrania odbyły się w Tonako Music Tomasz Kraskiewicz Słonecznik. Płyta powstała przy współpracy z lubelskim plastykiem Jarkiem Koziarą, który stworzył jej graficzną oprawę.

– Płytę można nabyć bezpośrednio od nas, wysyłamy ją albo dostarczamy osobiście. Można do nas napisać na Facebooku lub mailowo, żeby ją uzyskać – dodaje wokalista.

Niektóre z utworów na płycie miały już swoją premierę. Były częścią albumu „Funkmistrz z Lublina” zespołu Sex Machine Band, którego założycielami byli m.in. Marcin Suszek i Bartek Węgliński. W aranżacji Lublin Street Band nabrały nowego brzmienia i koncertowego charakteru. Płytę rozpoczyna i kończy głos Anny NUNO Waszkiewicz.

Lublin Street Band to orkiestra zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. Zespół występuje zarówno w wersji unplagged jako orkiestra uliczna oraz w pełnym brzmieniu scenicznym ze wzbogaconą sekcją rytmiczną. Jazz, funk, soul, improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu.

Lublin Street Band występował m.in. podczas: prezentacji Lublina we Wrocławiu podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ceremonii otwarcia Mistrzostw w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, Festiwalu Legend Lubelskich, jak i otwarcia Jubileuszu 700-lecia Lublina.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments