Trwa długi majowy weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (3 maja) do niedzieli (5 maja).

Studenckie imprezy

W czwartek (2 maja) rozpoczęła się pierwsza majowa impreza studencka. Lublinalia trwają do soboty (4 maja) na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. W piątek na scenie usłyszymy Zeamsone, Avi’ego, Kizo oraz Young Leosie. Na sobotę zaplanowane są koncerty Lordofon, Organka, Pidżama Porno oraz Kayah. Start koncertów o godz. 18:00. Wydarzenie jest biletowane.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 19:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 21:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Majówkowy DriveSpot LKN + LL

Pierwszy #DriveSpot w tym roku zaplanowano na niedzielę na godz. 14:00. #DriveSpot to zabawa polegająca na tym, ze w różnych miejscach miasta zlokalizowani są fotografowie, a zadaniem uczestników jest przemieszanie się pomiędzy tymi miejscami. Kolejność i trasa jest dowolna. Fotografowane będą auta łapiące się w regulaminie Lubelskich Klasyków Nocą i auta LowLublin. Miejsce startu będzie podane w wydarzeniu w mediach społecznościowych.

Polonez dla Lublina

Z okazji obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja tancerki i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej tradycyjnie zapraszają mieszkanki i mieszkańców Lublina do wspólnego “Poloneza dla Lublina”. Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpocznie się ok. godz. 13:00 przed Ratuszem i przejdzie deptakiem na Plac Litewski, gdzie odbędzie się piknik patriotyczny. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. odwiedzić stoiska informacyjno-edukacyjne Wojska Polskiego i innych służb mundurowych oraz wziąć udział w koncercie „Polskie Tańce Narodowe i Regionalne” w wykonaniu lubelskich zespołów folklorystycznych. Dodatkowo, dla miłośników historii zaplanowano spacer „Lubelskim Szlakiem Konstytucji 3 Maja”, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy pomniku Konstytucji 3 Maja.

Zwiedzanie Teatru

Teatr Osterwy zaprasza na zwiedzanie gmachu teatru. Organizatorzy zachęcają do spaceru po zakamarkach teatru niedostępnych dla publiczności. Tylko teraz będzie można stanąć na scenie, na której grała Helena Modrzejewska, Gabriela Zapolska i najwybitniejsi aktorzy 20-lecia międzywojennego z patronem teatru Juliuszem Osterwą na czele. Tylko teraz będzie można poznać teatralne machiny i samemu wywołać wiatr lub grzmoty. Wyjątkową przewodniczką w tej wyprawie będzie Anna Nowak – aktorka, pasjonatka historii i dobry duch teatru. Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin i jest przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Zwiedzanie zaplanowane jest na niedzielę od godz. 15:00. Bilety w cenie 35 zł.

VII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich. Koncert Narodowy

Niezwykle uzdolnione rodzeństwo Wieniawskich z Lublina do dzisiaj urzeka melomanów na całym świecie. Duet tych genialnych instrumentalistów i kompozytorów to nie tylko bezprecedensowe zjawisko w polskiej kulturze muzycznej, ale również symbol muzyki polskiej w całej XIX-wiecznej Europie. Piątkowy koncert w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Bilet w cenie 10 zł.

Latanie dla początkujących | Kino CSK

Grupa nieznajomych bierze udział w ekskluzywnym kursie, który ma im pomóc uporać się ze strachem przed lataniem. Ich ostatnim zadaniem jest lot z Londynu na Islandię, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem. Sytuacja dodatkowo się pogarsza, gdy w wyniku nadchodzącej burzy śnieżnej, uczestnicy kursu są zmuszeni do pozostania w oddalonym od lotniska hotelu. Narastające z każdą godziną zmęczenie i frustracja doprowadzają ich na skraj wytrzymałości. Czy uda im się uporać z własnymi demonami i znaleźć sposób na powrót do domu?

Pokazy:

03 MAJ | PIĄTEK | 19:00

04 MAJ | SOBOTA | 19:00

05 MAJ | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15 zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Mój boski rozwód/ Teatr Osterwy

„Mój boski rozwód” Geraldine Aron to uwielbiana przez widzów sztuka, która pobija rekordy obecności na afiszach. Międzynarodową popularność przyniosło przedstawienie opowieści o trudnym momencie w życiu kobiety, które nie jest jednak pozbawione elementów humorystycznych i dowcipnych.

Główna bohaterka Angela dzieląc się z widzami swoimi przeżyciami, wzrusza i skłania do refleksji nad siłą miłości i bólem po zdradzie. To też historia o przemijaniu i poszukiwaniu radości życia, w której na pierwszy plan wysuwa się temat kobiecości. Także tej określenia na nowo – bez kontekstu bycia „tylko” żoną. Popularność sztuki bierze się więc także z jej autentyczności i tego, że wiele kobiet odnajduje w Angeli siebie samą.

Na lubelskiej scenie w rolę Angeli wciela się doceniana i lubiana przez publiczność Magdalena Sztejman, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy. Sztukę reżyseruje Marek Pasieczny. Monodram powstał w ramach inicjatyw aktorskich, czyli Demokreacji.

Repertuar:

3 MAJA (piątek), godz. 19:00

4 MAJA (sobota), godz. 19:00

Rodzaje i ceny biletów

normalne – 60 zł

ulgowe – 50 zł

Wśród wyschniętych traw | Kino CK

Główny bohater Samet wraca do zanurzonej w śniegu anatolijskiej wioski, gdzie jest nauczycielem plastyki. Czuje się lepszy niż wszyscy wokół niego, czeka na awans, tymczasem zostaje oskarżony przez dwie uczennice o niewłaściwe zachowanie. To kino piękne wizualnie, zatopione w dygresjach, pełne przenikliwych sformułowań.

Projekcje:

5.05 / piątek / godz. 19.30

Ceny biletów: 15/18 zł

Kasa CK / „Materia” Concept Store czynna:

poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00

sobota godz. 15:00-18:00

oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Spadająca gwiazda | Kino CK

W młodości Boris był aktywistą, odpowiedzialnym za głośny atak bombowy, o którym rozpisywały się media. Po latach zaszył się w tytułowej knajpie, gdzie pracuje jako barman. Liczył, że dzięki temu łatwo będzie mu zapomnieć o kłopotliwej przeszłości. Pewnej nocy w barze pojawia się tajemniczy mężczyzna. Dobrze wie, kim jest Boris, co więcej, pała żądzą zemsty.

Projekcje:

3.05 / piątek / godz. 20.30

4.05 / sobota / godz. 18.00

Ceny biletów: 15/18 zł

Kasa CK / „Materia” Concept Store czynna: poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00; sobota godz. 15:00-18:00 oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments