Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to nie tylko koncerty, filmy czy wystawy dla dorosłych. To także liczne atrakcje dla dzieci. Podczas tegorocznej edycji, najmłodsi zbudują zaklinacze deszczu, zagrają na ukulele i stworzą muzyczne znaki.

Tegoroczna edycja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia trwać będzie od czwartku (24 czerwca) do niedzieli (27 czerwca) i będzie to już 14. edycja Innych Brzmień i 8. pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz samorządy miast w Lublinie, Białymstoku i Rzeszowie.

Do tej pory ogłoszono, że w Lublinie zagrają: Mouse on Mars, Spięty, Włodi i 1988, WaluśKraksaKryzys, MaDMApper, Tarwater, Pokaz Trio, Sherpa The Tiger, you.Guru, shishi, Muniek i Przyjaciele, Daniel Latorre Organisation, Colors., a oficynę Instant Classic, reprezentować będzie Dynasonic, Jantar, ARRM, BNNT is Resina.

Program festiwalu obfituje także w wydarzenia pozamuzyczne, takie jak pokazy filmowe (m.in. polską premierę „Truth to Power” w reż. Garina Hovannisiana, dokumentu o życiu i społecznym zaangażowaniu Serja Tankiana, wokalisty i współzałożyciela grupy System of a Down), wystawy fotografii i plakatów oraz autorski program edukacji muzycznej – Małe Inne Brzmienia.

Na festiwalową publiczność czekają też premiery literackie. W tym roku portfolio Wschodniego Expressu powiększy się o kolejnych 7 tytułów: Andrij Lubka „Twoje spojrzenie, Cio-Cio-San”, Kateryna Babkina „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”, Zoltán Mihály Nagy „Szatański Pomiot”, Wasyl Słapczuk „Ten sam kurz drogi”, Juris Kronbergs „Wilk Jedno Oko”, Uładzimier Arłoŭ „Porucznik Piatrowicz i chorąży Duch” oraz Marius Burokas „Tu mieszkał Jonasz”.

Małe Inne Brzmienia

Warsztaty perkusyjne – ceramiczne zaklinacze deszczu

Kije deszczowe (rainstick) jak sama nazwa wskazuje imitują odgłos spadającego deszczu. Zapraszamy do wspólnego tworzenia tych niezwykłych instrumentów.

Kiedy: 24 czerwca, godz. 13.00

Gdzie: patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat

Warsztaty z budowy instrumentów – ceramiczne grzechotki

Na warsztatach będą tworzone niezwykłe ceramicznych grzechotek. Co będą miały w środku? Przekonacie się na spotkaniu.

Kiedy: 25 czerwca, godz. 11.00

Gdzie: patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat

Muzyka plastyka – ceramiczne gwizdki

Niewielki gliniany gwizdek w kształcie ptaszka może stać się wróbelkiem, albo rajskim ptakiem. Wszystko zależy od dziecięcych pomysłów.

Kiedy: 26 czerwca, godz. godz. 11.00

Gdzie: patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat

Muzyka plastyka – Piktogranie – Muzyka to znak!

Piktogranie, czyli uproszczone myślenie o skomplikowanych sprawach. Znaki będą inspirowane kształtami i kolorami znaków drogowych i będą naturalnej wielkości. Po warsztatach wykonane prace będą zaprezentowane w Klubokawiarni Inne Brzmień na błoniach, a po zakończeniu festiwalu autorzy otrzymają swoje prace.
Kiedy: 23-24 czerwca, godz. 11.00

Gdzie: 23 czerwca – pracownia Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7, 24 czerwca – patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Dla kogo: młodzież w wieku 13-18 lat

Warsztaty wokalne z Pomelody!

Zajęcia umuzykalniające dedykowane dzieciom wraz z ich rodzinami. Każde dziecko odkrywa muzykę we własny, wyjątkowy sposób.

Kiedy: 25 czerwca, godz. 10.30 oraz 13.00

Gdzie: sala widowiskowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a

Dla kogo: dzieci do lat 6

Przybornik! Jak mówić o muzyce? ÓSMY ELEMENT albo (która) FAKTURA!
W czasie warsztatów poznacie i przetestujecie działanie wszystkich elementów, ale szczególnie skupimy się na fakturze.

Kiedy: 24-27 czerwca, czwartek – godz. 16.00 piątek-niedziela, godz. 12.00

Gdzie: sala medialabowa, ul. Grodzka 5a

Dla kogo: dzieci w wieku 6-12

Gramy! ukulele!

Warsztaty gry na ukulele.

Kiedy: 25, 26 czerwca, godz. 13.00

Gdzie: patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Dla kogo: osoby w wieku 6-18 lat

Jak mówić o muzyce: muzyka ilustracyjna
Dzieci w wieku 12 lat i starsze mogą wziąć udział w przyjaznym sensorycznie warsztacie muzycznym. Podczas zajęć będziecie przede wszystkim uważnie nadstawiać uszu na wszelkie dźwięki wokół i wewnątrz: ruch uliczny, bicie serca, tykanie zegara, skrzypienie podłogi, burczenie w brzuchu. Nagrywając próbki dźwiękowe spróbujecie stworzyć własną, krótką, wielogłosową kompozycję. Warsztat przyjazny dla osób w spektrum autyzmu.

Kiedy: 26 czerwca, godz. 12.00

Gdzie: Park Saski, wejście główne

Dla kogo: dzieci w wieku 12-18 lat

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments