O to, by mieszkańcy zostali w domach apeluje lubelska policja. Niestety nie wszyscy stosują się do obostrzeń panujących w kraju. Sprawdziliśmy, ile osób w okresie świątecznym ukarano za to mandatami.

Kom. Kamil Gołębiowski rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji podkreśla, że w Lublinie odnotowano także przypadki nieprzestrzegania obowiązkowej kwarantanny domowej. – Policjanci z I komisariatu interweniowali w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 44 i 40 lat, którzy będąc na kwarantannie udali się do sklepu po alkohol. Na szczęście, są to pojedyncze przypadki w skali całego powiatu, gdzie codziennie sprawdzamy po kilkaset adresów – zaznacza Kamil Gołębiowski.

Do złamania przepisów doszło także podczas świąt wielkanocnych. – W poniedziałek (13 kwietnia) policjanci musieli interweniować względem 13 osób niestosujących się do panujących ograniczeń. Wobec 6 zastosowano pouczenia, 2 zostały ukarane mandatami, a wobec 3 skierowano wnioski o ukaranie do sądu – zaznacza rzecznik prasowy KMP w Lublinie.

– Najczęściej wykroczenia dotyczą łamania zakazu grupowania się, czy też zakazu przemieszczania. W niektórych przypadkach, gdy wobec osób wyciągano konsekwencje prawne, łamanie zakazów było połączone z innymi wykroczeniami tj. spożywaniem alkoholu przez grupę osób przed blokiem – zaznacza rzecznik.

Gołębiowski tłumaczy również, że każda sytuacja oceniana jest przez policjantów indywidualnie, a konsekwencje wyciągane są w najbardziej rażących przypadkach niestosowania się do obostrzeń.

– Oczywiście policjanci reagują w każdej sytuacji łamania prawa, jednak w pierwszej kolejności staramy się rozmawiać i informować o zagrożeniach. W końcu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich. Przypominam jednak, że wszystkie wyjścia poza miejsce zamieszkania należy ograniczyć do niezbędnego minimum – podsumowuje kom. Kamil Gołębiowski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments