Czy nasz mózg potrzebuje zegara? Jak myśli Maria, a jak Piotr? Jakie są molekularne podstawy depresji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy mogli poznać podczas wydarzeń w ramach Tygodnia Mózgu #MariaMyśli na UMCS. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek (14 marca) i potrwa do niedzieli (20 marca).
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej już po raz kolejny włącza się w organizację obchodów Światowego Tygodnia Mózgu, międzynarodowej akcji edukacyjnej mającej na celu popularyzację i promowanie wiedzy o funkcjonowaniu najcenniejszego i najważniejszego narządu, „zawiadowcy” naszego organizmu.
W ramach obchodów tego święta, studenckie koła naukowe działające na UMCS: Neurobiologów, Psychologii „Adesse” oraz Kognitywistyki zorganizowały cykl wydarzeń w formie online pod nazwą #MariaMyśli. W programie znalazły się interaktywne warsztaty przygotowane przez członków kół naukowych UMCS, wykłady znamienitych naukowców krajowych i zagranicznych, zajmujących się poznawaniem układu nerwowego oraz konkursy z nagrodami, w tym ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod tytułem „Mózg to świetna maszyna, wielka neutronów kraina”.
Cykl wydarzeń w ramach tegorocznego Tygodnia Mózgu #MariaMyśli na UMCS skierowany jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem tajemnic dotyczących funkcjonowania naszego układu nerwowego oraz wpływu nauki o mózgu na obszary życia codziennego.
Wstęp na wykłady jest wolny, natomiast na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.
Więcej informacji znajdziecie na stronie UMCS.pl.