Tragedia naszych ukraińskich sąsiadów wyzwoliła w Polakach ogromne pokłady współczucia, empatii oraz gotowość niesienia bezinteresownej pomocy. W szereg akcji włączyły się tysiące osób fizycznych, organizacji, instytucji oraz przedsiębiorstw.

Solidarność z potrzebującymi okazała też Perła – Browary Lubelskie S.A., jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw z naszego regionu.

– Krótko po wybuchu konfliktu na Ukrainie, kiedy na teren naszego województwa zaczęli docierać pierwsi uchodźcy, zdecydowaliśmy się na bardzo nietypowy krok. Postanowiliśmy czasowo zrezygnować z prowadzenia komunikacji reklamowej na profilu marki Perła na portalu FB, aby wykorzystać jego znaczny zasięg do przekazywania informacji związanych z organizacją pomocy dla osób z Ukrainy przybywających na Lubelszczyznę. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o akcje organizowane przez naszą firmę, choć w dość krótkim czasie udało nam uruchomić szereg działań na rzecz naszych ukraińskich sąsiadów – mówi Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

W pomoc uchodźcom z Ukrainy zaangażowały się oba lubelskie lokale firmowe Perły. Perłowa Pijalnia Piwa mieszcząca się przy ul. Bernardyńskiej 15A codziennie w godz. 13:00 – 17:00 zaprasza potrzebujące osoby z Ukrainy na ciepły, bezpłatny posiłek. Informacja o tym jest przekazywana w mediach społecznościowych także w języku ukraińskim. Do skorzystania z tej formy pomocy zachęcane są w szczególności osoby, które znalazły schronienie w miejscach, w których nie mają zapewnionego ciepłego posiłku. Drugi lokal – Perła Sport Pub – codziennie przygotowuje obiady dla osób, które znalazły się w punktach tymczasowego zakwaterowania prowadzonych w hali MOSIR im. Zygmunta Niedzieli oraz w hali sportowej przy Stadionie Lekkoatletycznym. Przebywają tam osoby, których sytuacja jest szczególnie trudna, gdyż nie mogły liczyć na pomoc np. mieszkającej w Polsce rodziny czy przyjaciół i zaraz po przekroczeniu granicy same zwróciły się o pomoc w punktach recepcyjnych.

– Oprócz zainicjowanych bezpośrednio przez nas akcji na rzecz Ukrainy udało nam się także znacząco wspomóc niektóre prowadzone przez inne podmioty. Odpowiadając na prośbę Miasta Lublin Perła zakupiła 250 kompletów pościeli, koców i ręczników na potrzeby zlokalizowanych tu punktów noclegowych dla osób uciekających przed wojną. Nie ukrywam, że dodatkowym utrudnieniem było znalezienie miejsca, w którym można byłoby dokonać jednorazowo zakupu tak dużej ilości tego asortymentu, gdyż zapasy w sklepach i hurtowniach stopniały w ostatnim czasie niemal do zera. Ostatecznie zleciliśmy w trybie pilnym uszycie tej pościeli. Wcześniej udostępniliśmy też powierzchnię magazynową w naszym browarze przy ul. Bernardyńskiej na potrzeby zainicjowanej przez Urząd Miasta zbiórki darów na rzecz ukraińskich uchodźców – podkreśla dyr. Andrzej Rutkowski.

Z kolei na prośbę Caritas Archidiecezji Lubelskiej Perła zakupiła hurtową ilość konserw, które Caritas jednym z organizowanych przez siebie transportów dostarczy bezpośrednio na Ukrainę. Ponadto spółka udzieliła wsparcia rzeczowego Domowi Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, w którym również znaleźli schronienie uchodźcy z Ukrainy.

– Chciałbym zadeklarować, że myślimy już o kolejnych działaniach, którymi nasza firma będzie mogła wyrazić solidarność z narodem Ukrainy i wymiernie wspomóc jego obywateli, którzy z ogarniętego wojną kraju trafili na Lubelszczyznę. W przeszłości Perła wielokrotnie dawała dowody zaangażowania w sprawy istotne dla naszego regionu, więc tym bardziej teraz, w tak dramatycznym okresie, nie pozostaniemy obojętni na jego potrzeby – podkreśla dyr. Andrzej Rutkowski.

 

Fot. materiały przekazane przez Perła – Browary Lubelskie S.A.

Na zdjęciu:

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. Andrzej Rutkowski w trakcie przekazania darów na rzecz punktów tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments