Od piątku (2 sierpnia) do niedzieli (4 sierpnia) do Lublina ponownie zawita Meeting Of Styles, czyli Festiwal Graffiti. Wzorem lat ubiegłych pokolorowana zostanie ściana obwodnicy Lublina za Muzeum Wsi Lubelskiej. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia.

Meeting of Styles to międzynarodowe święto graffiti. O 2002 roku zorganizowano ponad pięćset edycji na całym świecie, między innymi w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji, w których uczestniczyło około sześćdziesięciu tysięcy artystów, przy ponad 300 tysięcznej widowni.

Główną ideą imprezy jest pokazanie graffiti, jako jednego z najlepiej rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej. Meeting of Styles to międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu, który wywodzi się z niemieckiego festiwalu „Wall Street Meeting”. Lublin jest jedynym polskim miastem biorącym w nim udział.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dwóch miejscach – jedna pod Skende Shoping na specjalnie zbudowanej konstrukcji ponad 100 mb, oraz na ścianach obwodnicy przy Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie ponad 100 osób będzie malować najdłuższą ścianę graffiti w Polsce. W czasie trwania wydarzenia odbędą się także warsztaty dla dzieci, podczas których będą mogły zapoznać się z rożnymi technikami malowania i spróbować własnych sił na specjalnej przestrzeni stworzonej dla nich.

Szczegółowy program

2 sierpnia (piątek)
11:00 – 15:00 warsztaty dla dzieciaków – miejsce SKENDE Shopping

3 sierpnia (sobota)
10:00 -18:00 graffiti jam – miejsce SKENDE Shopping
12:00 – 17:00 bitwa graffiti
22:00 – after party – miejsce PLENER

4 sierpnia (niedziela)
11:00 – 18:00 open graffiti jam – miejsce ściana obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments