W piątek (9 listopada) o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Roberta Pranagala, które powstały w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Wystawie towarzyszyć będzie katalog zawierający reprodukcje wszystkich eksponowanych prac oraz diaporama.

Na wystawie zobaczymy 40 odbitek fotograficznych wykonanych w szlachetnej, historycznej technice olejowej. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa stanowi osobisty hołd autora dla roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i jest podróżą w czasie do miasta z okresu międzywojennego. Będzie to podróż śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak czy też Stanisław Jacek Magierski.

Robert Pranagal od wielu lat związany z lubelskimi instytucjami kultury i środowiskiem fotograficznym. Autor 6 wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace zostały przyjęte do międzynarodowych salonów fotografii w ponad 30 krajach na całym świecie, zdobywając kilkadziesiąt nagród w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, a także wyróżnień i dyplomów.

Zdjęcia w CSK będzie można oglądać do 9 grudnia.

Fot. Robert Pranagal

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments