Miasto movie w Warsztatach Kultury. Repertuar filmów na styczeń

0
115

W każdą środę stycznia będziemy mogli zobaczyć filmy w Warsztatach Kultury w ramach Miasta Movie. Projekcje rozpoczną się o godzinie 19.

Pierwszym filmem, który zobaczymy w tym roku będzie produkcja „Łowcy”. Film rozpocznie się w środę (12 stycznia) o godzinie 19. Zadanie, którego podejmuje się bohater filmu, polega na wytropieniu i pobraniu próbek DNA tygrysa tasmańskiego. Jest to niezwykle rzadkie, niemal wymarłe zwierzę, a wytropienie go graniczy z cudem. Myśliwy jednak zna swój fach i – podobnie jak tygrys – sam jest w jakimś stopniu przedstawicielem ginącego gatunku – ludzi żyjących w symbiozie ze światem dzikiej przyrody.

W środę (19 stycznia) zobaczymy film „Na łonie natury”. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy poczciwy i dobroduszny Chet wyjeżdża wraz z rodziną na zasłużone wakacje do leśnego kurortu. Bohater marzy o odpoczynku na łonie kojącej przyrody. Niespodziewanie dla wszystkich, już na początku urlopu, na miejscu zjawia się też Roman, szalony i nieprzewidywalny szwagier głównego bohatera.

Ostatnim styczniowym filmem, który zobaczymy w środę (26 stycznia) będzie film Johna Boormana z lat 70., uznawany dziś za jeden z najlepszych okresów w światowej kinematografii. Bohaterami „Uwolnienia” są czterej mężczyźni, którzy żyją na co dzień w Atlancie, ale postanawiają wyrwać się z miasta i przeżyć prawdziwą męską przygodę. Ich celem stają się Appalachy, gdzie zamierzają zaliczyć spływ rwącą rzeką, polować, łowić ryby i zdobywać górskie szczyty.

Wstęp wolny.

Repertuar

Środa (12 stycznia), godz. 19:00 – Łowca

Środa (19 stycznia), godz. 19:00 – Na łonie natury

Środa (26 stycznia), godz. 19:00 – Uwolnienie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments