W poniedziałek (2 listopada) Krzysztof Żuk, prezydent Lublina za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że oferuje on pomoc producentom kwiatów i handlowcom, którzy nie mogli sprzedać towarów podczas Wszystkich Świętych.

– Chcemy pomóc producentom kwiatów i handlowcom, którzy ponoszą konsekwencje piątkowej decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy. Będą oni mogli prowadzić swoją działalność do niedzieli (8 listopada) włącznie w miejscach, na które otrzymali dotychczasowe zgody – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Decyzja ta dotyczy zarówno pasa drogowego, jak i innych terenów miejskich, czyli również tych administrowanych przez spółkę MKK. W ramach obowiązującego Lubelskiego Pakietu Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych przedsiębiorców prowadzących stoiska handlowe w pasie drogowym, w tym przy cmentarzach, obowiązuje obniżona stawka za zajęcie pasa drogowego.

Przypominamy, że w piątek (30 października) rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na sobotę (31 października) oraz na dzień 1 i 2 listopada. Swoją decyzję tłumaczył zbyt dużym wzrostem zachorowań na koronawirusa w ostatnich dniach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments