W 2020 roku odbędzie się 14 edycja Nocy Kultury. Tym razem pod hasłem: „Miastoczułość”. Z 6 na 7 czerwca Lublinem ponownie zawładną artyści i animatorzy kultury, a sztuka ożywi nieznane lub zapomniane miejsca.

– Tematem przewodnim Nocy Kultury będzie Miastoczułość. Zapraszamy, nie tylko mieszkańców Lublina, do spojrzenia na miasto serdecznie, z czułością, do odkrywania jego niedoskonałego piękna, niepozbawionego rys i zmarszczek. W tę jedną noc Lublin zmienia całkowicie swoje oblicze, ale nie wdzięczy się jak podlotek. Jest dojrzały, piękny, mądry i ma wiele do powiedzenia – zaprasza dyrektor Nocy Kultury Joanna Wawiórka-Kamieniecka z Warsztatów Kultury w Lublinie.

W 2020 roku odbędzie się 14 edycja festiwalu. Noc Kultury to święto Lublina, pełne kulturalnych atrakcji. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset punktów programu, a czas ograniczony. Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów.

Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca 2020 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Cały program festiwalu dostępny będzie w maju na stronie nockultury.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments