Między słowami. Magda Welc powraca z nowym utworem (wideo)

0
710

Magda Welc powraca na scenę z nowym utworem. „Między słowami” swoją premierę miało w piątek (5 lutego) i jest to piosenka, w której artystka prezentuje się w zupełnie nowej odsłonie.

„Między słowami” to zapowiadany na początek roku pierwszy singiel Magdy Welc, laureatki 3 edycji „Mam Talent”. Utwór, którym młoda artystka powraca na scenę, pokazuje ją w zupełnie nowej odsłonie. Utwór powstał w wyniku współpracy z kompozytorem i producentem Mariuszem Ostańskim. Autorem tekstu jest Wojciech Byrski, który w przeszłości współpracował między innymi z Anią Wyszkoni, zespołami IRA i De Mono.

– Wybrałam tę piosenkę jako pierwszą, ponieważ chciałam, żebyście usłyszeli mnie w trochę innym wydaniu niż dotychczas, w bardziej dynamicznej wersji. Piosenka jest mi bardzo bliska, po pierwsze dlatego, że jej klimat, jest dla mnie wyjątkowy. Byłam przy każdym etapie jej tworzenia – opowiada Magda Welc, wokalistka pochodząca z województwa lubelskiego. – Miałam możliwość decydowania o jej charakterze, przez co czuję się stuprocentowo zgodna z każdym dźwiękiem. Natomiast wspólne muzykowanie z Mariuszem i zabawa dźwiękami otwiera na nowe brzmienia i eksperymenty, które inspirują i z którymi fajnie się czuję. Cieszę się, że pozostając sobą mogę dzielić się z odbiorcami tym, co mi w duszy gra – podkreśla.

Piosenka nawiązuje przede wszystkim do rzeczywistości w jakiej żyjemy, gdy odbierając codzienne tysiące różnych informacji, musimy radzić sobie z ich natłokiem. Singiel Między słowami” jest pierwszym zwiastunem debiutanckiego albumu Magdy Welc, którego premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Pasją Magdy Welc od zawsze była muzyka, a śpiewanie towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka została laureatką wielu konkursów, w tym telewizyjnego programu Mam Talent! Po programie nawiązała współpracę z kompozytorem Mariuszem Ostańskim, czego efektem była wspólnie nagrana płyta z kolędami i pastorałkami.

Mariusz Ostański to kompozytor-multiinstrumentalista, aranżer i producent muzyczny. Pochodzi z Lublina i tu pracuje, jest również laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013. Od lat tworzy muzykę filmową, reklamową i rozrywkową. Prowadzi Mariusz Ostański Studio Produkcyjne zajmujące się produkcją muzyczną i wideo. Prywatnie uwielbia teatr, muzykę filmową i uprawianie sportu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments