Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II uczestniczy w projekcie „Izrael–Polska–Niemcy: Połączeni kulturą”. Jest to inicjatywa trzech miast partnerskich Lublina, Münster (Niemcy) i Rishon le Zion (Izrael). Za artystami koncert w Niemczech, a na trasie tournee jeszcze Izrael.

Projekt połączył wybitnych muzyków – solistów, instrumentalistów, którzy pierwszy koncert dali pierwszego w katedrze w Münster.

– Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Münster, Izraelską Orkiestrą Symfoniczną, solistkami Christiane Libor oraz Stefanie Iranyi pod batutą Golo Berga nasi chórzyści wykonali II. Symfonię c-moll Gustava Mahlera „Zmartwychwstanie”. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia – mówi dr Andrzej Gładysz, chórzysta i wykładowca na Muzykologii KUL.

Symfonia „Zmartwychwastanie” w tym samym wykonaniu zabrzmi 11 września w Izraelu w Centrum Sztuki w Rishon le Zion, a dzień później w Izraelskiej Operze Narodowej w Tel Awiwie. Za przygotowanie artystów Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odpowiada prof. Grzegorz Pecka.

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II powstał w 1921 rok. Grupa daje koncerty na uniwersytecie, w Lublinie i w wielu miastach w kraju i za granicą.

Fot. Materiały prasowe KUL

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments