W niedzielę (22 maja) świętować będziemy czwarty Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska” organizuje wspólny bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Początek wydarzenia o godzinie 9:45.

Uczestnicy spotkają się o godzinie 9.45 przed wejściem do ogrodu przy ul. Willowej. Po zbiórce zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy proszą o wygodny strój sportowy najlepiej w kolorze niebieskim lub granatowm lub niebieski akcent garderoby.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie. To właściwie truchtanie i to znacznie wolniej niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wcielać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie i w naszym zasięgu!

Prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzi Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor SJ w Lubilnie. Zapisów na zajęcia można dokonać pod nr tel 81 743 49 00 do 21 maja do godz. 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach to 4 zł. Jest to koszt biletu ulgowego do Ogrodu Botanicznego UMCS.

Slow jogging może uprawiać każdy przeciętnie sprawny człowiek, niezależnie od wieku i kondycji. Jest efektywną techniką dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałym uzupełnieniem dla innych aktywności, czy wręcz bazą wydolnościowo-kondycyjną dla zaawansowanych technicznie dyscyplin.

Slow jogging posiada wszystkie zalety biegania, ale pozbawiony jest jego wad. Biegając w stylu “slow” zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments