W piątek (20 maja) na placu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się piknik Stowarzyszenia Studentów Niepełnosprawnych Alter Idem z okazji Dnia Studenta i Doktoranta z Niepełnosprawnością. Wzięli w nim udział studenci uczelni, a także władze UMCS.

– Tego dnia czeka nas jeszcze ogólnopolska konferencja na temat aktywności w niepełnosprawności, która będzie trwała również w sobotę. Przyjechały do nas różne organizacje z Lublina, które zajmują się osobami z niepełnosprawnością lub je wspierają – mówi Anna Stefaniak, prezes Stowarzyszenia Studentów Niepełnosprawnych Alter Idem i studentka UMCS.

Piknik odbywa się po raz 12. – Bardzo się cieszymy, ponieważ przez pandemię takie wydarzenie nie mogło się odbyć. Nasze działania jako Alter Idem to chęć integracji osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem akademickim, przełamywanie barier i uświadamianie społeczeństwa o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Organizujemy również szkolenia, konferencje naukowe, pikniki, wyjazdy integracyjne – zaznacza Anna Stefaniak.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments