W Lublinie działa kilka kin. Obejrzeć w nich możemy nie tylko nowości, ale również alternatywne klasyki, kino ambitne. Po ponownym otwarciu instytucji kultury, lublinianie chętnie je odwiedzają.

Kina działają w najwyższym reżimie sanitarnym. Każdy z widzów ma obowiązek mieć na twarzy maseczkę ochronną. Przed wejściem musi zdezynfekować dłonie i wypełnić ankietę dotyczącą zdrowia. Rygor sanitarny nie odstrasza jednak mieszkańców.

– Bardzo chętnie przychodzą do kina. Mamy 120 miejsc, ale obecnie jest udostępniona połowa, czyli 60. Frekwencja jest zadowalająca, ale w dużej mierze zainteresowanie zależy od filmów – przyznaje Monika Stolat z Kina CSK. – Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się film „Na Rauszu”, który jeszcze będziemy grali – dodaje.

W Kinie CSK w najbliższym czasie zobaczymy jedną z najpopularniejszych animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Pokaz wraz ze spotkaniem z reżyserem odbędzie się w piątek (19 marca) o godzinie 19. Bilety możecie nabyć w kasie CSK.

Na brak widzów nie może narzekać również kultowe kino Bajka. Zamknięte multipleksy to dla kina studyjnego prawdziwy ratunek. – Jeśli ktoś chce zobaczyć film, to przychodzi do nas. Nie jest tak, jak było przed pandemią, ale zainteresowanie jest spore – podkreśla Waldemar Niedźwiedź, właściciel Kina Bajka w Lublinie.

W tym miejscu, największym zainteresowaniem cieszy się film w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, najnowszy film Disneya „Co w duszy gra” oraz „Czyściec”. – Sprzedaje się jeszcze „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”. Widać, że ludzie są spragnieni wyjścia z domu i spotkania. Restauracje są zamknięte, a kino jest takim miejscem, gdzie można to zrobić. Ludzie najchętniej przychodzą w weekendy. Mamy repertuar dla każdego widza. Gramy zarówno animacje, jak i kino religijne – dodaje właściciel Bajki.

W najbliższych dniach oprócz tych kultowych produkcji możemy zobaczyć „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby”, „Nomadland”, „Lekcję milości”, czy „Jeszcze jest czas”. Filmy są grane codziennie o różnych porach. Bilety możecie nabyć w kasie kina w cenie 20 zł (bilet normalny) oraz 17 zł (bilet ulgowy). Co tydzień w kinie Bajka organizowany jest tani poniedziałek, w który bilety dostaniecie po 14 zł.

Również w kinie Centrum Kultury przy ul. Peowiaków w Lublinie mieszkańcy chętnie korzystają z filmowej oferty. – Zainteresowanie w reżimie sanitarnym, w którym działamy, jest bardzo duże. Wszystkich miejsc mamy około 70, a bilety są sprzedane w 100 procentach, czyli około 30 lub 35 miejsc – informuje Małgorzata Drozd z Centrum Kultury w Lublinie.

W tym tygodniu w kinie Centrum Kultury możemy zobaczyć jeszcze film „Helmut Newton. Piękno i bestia”, jak i przedpremierę „Metamorfoza ptaków”. Bilety można nabyć w kasie CK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments