W sobotę (10 października) w Centrum Spotkania Kultur mieszkańcy malowali mural o Lublinie. Kilkudziesięciometrowe dzieło powstało podczas warsztatów, które pierwotnie wpisywać się miały w tegoroczną Noc Kultury, a ich motywem przewodnim była miastoczułość.

– Mieszkańcy zostali zaproszeni do współtworzenia takiego muralu. Dzisiaj od rana do wieczora go malujemy. Jest on w formie czarno-białej. Uczestnicy malują go tak, jak sami czują Lublin, malują to co im się w nim podoba i miejsca, w których spędzają czas – wyjaśnia Emilia Lipińska z Centrum Spotkania Kultur.

Na muralu pojawiają się nie tylko znane miejsca w Lublinie, ale też różne elementy, które są dla mieszkańców ważne. – Pojawiają się również lody, bajkowe postaci. Idea jest taka, by to mieszkańcy pokazali, jak widzą Lublin, bo tematem jest Miastoczułość, czyli innymi słowy czułe spojrzenie na miasto – dodaje Emilia Lipińska.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę (11 października) o godzinie 16. Gościć na nim będą wszyscy współtwórcy muralu, jak i mieszkańcy. – Wspólnie z artystami uczcimy to, że udało nam się stworzyć takie dzieło. Mimo restrykcji udało się to wykonać z zachowaniem reżimu sanitarnego – podkreśla Lipińska.

Mural zostanie z nami do końca października. Oglądać go można bezpłatnie w godzinach otwarcia CSK.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments