Mikołaje przejadą na motocyklach przez Lublin

0
908

Czapki i brody świętych Mikołajów, klaksony, megafony i ryk silników – kilkuset motocyklistów w mikołajowych strojach przejedzie ulicami Lublina w niedzielę (9 grudnia). Wszystko to w ramach charytatywnej akcji, której celem jest zawiezienie na jednośladach paczek z prezentami dla podopiecznych placówek medycznych. Parada wyruszy o godzinie 12 z Placu Zamkowego w Lublinie.

MotoMikołajki już od wielu lat goszczą w kilkunastu miastach w całej Polsce. W Lublinie to już jedenasta edycja tego wydarzenia. Parada motocyklowa wyruszy z Podzamcza i będzie zmierzała do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Chodźki w Lublinie.

– W tym roku kupujemy słodycze i rozdajemy je dzieciakom w szpitalu oraz organizujemy gry, zabawy i koncerty w auli szpitala, by umilić dzieciakom choć na chwilę pobyt w placówce.
Następnie udajemy się na plac Litewski i tam częstujemy dzieciaki cukierkami. Później jedziemy ze słodyczami do szpitala przy al. Kraśnickiej – zapowiada Mateusz Talarowski, organizator wydarzenia.

9 grudnia nie jest jedynym dniem akcji. W tym roku motocykliści odwiedzą również Szpital Neuropsychiatryczny oraz Dom Dziecka na ulicy Sierocej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments