Od piątku do niedzieli (18-20 października) Targi Lublin stanął się kolebką historii. Poznać jej tajniki będziemy mogli w ramach Wystawy Historycznej – Militaria. Początek wydarzenia o godzinie 11.

W Lublinie wystawa gościć będzie już po raz czwarty. Podczas tegorocznej edycji zaprezentuje się 15 grup rekonstrukcji historycznych, w których zobaczymy około 200 rekonstruktorów. Dodatkowo odwiedzą nas kolekcjonerzy, którzy pokażą swoje eksponaty. Zobaczymy też modelarzy oraz wydawnictwa historyczne, które przedstawią swoją ofertę dla moli książkowych.

W programie znajdziemy także liczne filmy survivalowe, a podczas paneli poruszone zostaną zagadnienia związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski. Dowiecie się o przemysłowej historii naszego regionu oraz o bogatych tradycjach lotnictwa na Lubelszczyźnie. Zwiedzający zobaczą między innymi pokazy kucia broni, walki z szablą, prezentacje musztry i pokaz mody międzywojennej. Odbędzie się pokaz gier strategicznych oraz wystawa pamiątek
z Powstania Warszawskiego.

Na wydarzenie przyjadą zaproszeni gości oraz eksperci z dziedziny archeologii i historii, konserwacji zabytków oraz przedstawicieli prac historycznych i autorów książek.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa zabytkowych pojazdów wojskowych. Zobaczymy ponad sto różnorodnych modeli. Dla najmłodszych przygotowane zostanie również trzynaścieścieżek edukacyjnych.

W niedzielę (20 października) o godzinie 12, spotkamy się z Adamem Sikorskim, poetą, historykiem i dziennikarzem. Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak, prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe, uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak w latach 2015-2016 u wybrzeży La Valletty na Malcie i The Lost Bombers of Brindisi 2018 (ekspedycja w poszukiwaniu wraków polskich i amerykańskich samolotów bombowych). Na wystawie pojawi się również Andrzej K. Kisiel, były komandos Wodnego Zespołu Bojowego, biorący udział w ponad stu skomplikowanych akcjach bojowych, między innymi w Iraku i w Afganistanie.

Bilety w cenie 15 złotych i 8 złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments