W Teatrze Andersena w Lublinie rozpoczęły się kolejne warsztaty dla młodzieży, tym razem w ramach projektu Młodzieżowa Scena Andersena.

Przez dwa tygodnie uczestnicy będą rozpoczynać dzień od rozgrzewki, która przygotuje ich do kolejnych wyzwań teatralnych taki jak: improwizacja, budowanie postaci i kreowanie scen. Po przerwie będą poszukiwać inspiracji w literaturze i opowiadać o swoich doświadczeniach, w kontekście budowania scenariusza literackiego. To drugi etap tego projektu, pierwszym była rekrutacja młodzieży, a kolejnym będą próby i przygotowania do spektaklu. Finał i prezentacja spektaklu zaplanowany jest na 29 i 30 października!

Zajęcia prowadzą: Małgorzata Adamczyk, Joanna Rzączyńska i Krzysztof Rzączyński. – Młodzieżowa Scena Andersena to wyjątkowe działanie, które mamy nadzieję, że na stałe będzie realizowane w naszym teatrze. Jego celem jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru Andersena – wyjaśniają organizatorzy.

Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności. Na koniec powstanie raport, podsumowujący proces włączenia młodzieży w tworzenie spektaklu, który zostanie zaprezentowany w sieci i publicznie.

Fot. Łukasz Staniewski/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments