Muzyka filmowa w Lublinie. Natalia Moskal i Jan Stokłosa w mini spektaklu

0
254

Natalia Moskal i Jan Stokłosa zaprezentują w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatce Żaka utwory z włoskich filmów w nowych aranżacjach. Mini spektakl będziemy mogli zobaczyć w niedzielę (5 czerwca). Początek o godzinie 18:00.

Wydawnictwo Fame Art zaprasza na koncert Natalii Moskal „Wczoraj, dziś, jutro”. Tematem tego wydarzenia będzie włoska muzyka filmowa, w wykonaniu Natalii Moskal i, w aranżacji Jana Stokłosy – dwójki utalentowanych artystów.

Przedstawienie będzie miało charakter spektaklu z wykorzystaniem choreografii oraz narracji o życiu włoskiej ikony kina, Sophii Loren, w reżyserii Artura Żymełki. Artystce będzie towarzyszył dziesięcioosobowy zespół oraz tancerze. Podczas koncertu artyści wykonają utwory z trzeciego albumu studyjnego Natalii Moskal pt. “There is a star”, który ukazał się w 2020 roku.

Natalia Moskal to wokalistka, tłumaczka literatury, miłośniczka Włoch i włoskiej kultury. Do tej pory ukazały się jej trzy płyty: Songs of Myself (2017), Iłłakowiczówna. Bunt młodości (2018) oraz There is a star (2020). Ten ostatni został szczególnie ciepło przyjęty we Włoszech i zapewnił artystce nagrodę Polki Roku we Włoszech 2021.

Wśród zaaranżowanych przez Jana Stokłosę utworów znalazły się m.in. Soldi soldi soldi z filmu Boccaccio ’70 Federico Felliniego (1960), Tu vuo’ fa’ l’americano z filmu Zaczęło się w Neapolu w reż. Melville Shavelsona (1960), czy Mambo Italiano z filmu Chleb, miłość, i…, reż. Dino Risi, 1955). Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie, były wykonane m.in.przez Sophię Loren.

Bilety na koncert możecie nabyć na stronie fameart.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments