Miasto podpisało umowę na budowę sygnalizacji świetlnej w dzielnicy Felin. Nowe „światła” powstaną za rok na skrzyżowaniu ulic: ulica, Skalskiego i Jagiellończyka.

– Podpisana w ostatnich dniach umowa kończy procedurę przetargową i rozpoczyna realizację inwestycji. Pierwszym etapem jest sporządzenie dokumentacji w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy. Zadanie współfinansowane z funduszy europejskich jako rozszerzenie projektu unijnego, znacznie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w dzielnicy Felin – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka drogowcy zbudują sygnalizację świetlną, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca będzie miał łącznie rok na realizację zadania. Pierwszych 6 miesięcy potrwa projektowanie, a kolejne pół roku roboty budowlane. Termin zakończenia inwestycji upływa 6 października 2023 roku. Prace projektowe i budowlane zrealizuje firma Eksam-Budownictwo Marek Suszek spółka jawna, a ich wartość to ponad 2 mln zł brutto.

Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”. Rozszerzenie jego zakresu było możliwe dzięki powstałym oszczędnościom na zrealizowanych już zadaniach.

Trwa również postępowanie na wybór wykonawcy przebudowy zbiegu al. Witosa z ul. Doświadczalną. Otwarcie ofert nastąpi w piątek (14 października).

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments