Miasto kontynuuje rozbudowę infrastruktury na cmentarzu na Majdanku. Tym razem prace obejmą budowę miejskiego kolumbarium z 1500 niszami. Właśnie ogłoszono przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” na projekt całego obiektu i budowę pierwszego segmentu.

W Lublinie od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie pochówkiem urnowym, a tego rodzaju budowli brakuje w naszych zasobach komunalnych. Realizację kolumbarium na cmentarzu na Majdanku podzielono na kilka etapów. W tym roku oprócz dokumentacji projektowej dla całości, powinno powstać pierwszych 288 nisz urnowych. Kolejne będą zlecane sukcesywnie – mówi Janusz Semeniuk, zastępca dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Kolumbarium składające się z czterech segmentów: A  288 nisz, B  432, C  432 i D 360 zaplanowano sektorze S10 cmentarza. Powstanie z gotowych prefabrykatów żelbetowych 6-niszowych obłożonych granitem. Pod budowlą wykonawca położy nawierzchnię z kostki brukowej. Otoczenie obiektu uzupełnią ławki dla odwiedzających, trawniki i nasadzenia drzew – klonów kulistych.

Termin składania ofert upływa 1 sierpnia.

Fot. Miasto Lublin

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments