Fundacja Sztukmistrze oraz Centrum Spotkania Kultur zapraszają na zajęcia Cyrku Dziecięco-Młodzieżowego Akademii Sztukmistrzów. Na zajęcia mogą się zgłaszać dzieci w dwóch kategoriach wiekowych od 7 do 9 roku życia oraz od 10 do 15 lat.

Dzieci od 7 do 9 roku życia zajęcia rozpoczną w środę (9 września) o godzinie 16. Zajęcia potrwają do godziny 17.30. Natomiast młodzież w wieku od 10 do 15 lat zajęcia rozpoczną również w środę (9 września), lecz o godzinie 17.45. Zajęcia potrwają do 19.15 i będą się odbywały co tydzień w Centrum Spotkania Kultur na sali baletowej (II piętro).

Cyrk dziecięco-młodzieżowy to ogólnorozwojowe zajęcia cyrkowe z dużym nastawieniem na akrobatykę naziemną i partnerską w grupie starszej, natomiast w grupie młodszej technik cyrkowych dzieci będą się uczyć poprzez bardziej poprzez gry i zabawy. Podczas zajęć uczestnicy poznają takie dziedziny jak: akrobatyka naziemna, żonglerka, akrobatyka partnerska i ekwilibrystyka.

Poza akrobatyką uczestnicy zajęć spróbują różnych technik żonglerskich, chodzenia po slackline i jazdy na monocyklu. Techniki będą dostosowywane do poziomu uczestników. Zaczynając od podstaw na zajęciach będzie się pracować również nad wzmocnieniem ciała i postawy oraz nad ćwiczeniami akrobatycznymi, takimi jak stanie na głowie, na rękach i gwiazdy. Zajęcia z akrobatyki partnerskiej polegają w dużej mierze na współpracy między uczestnikami, dlatego też podczas zajęć będziemy wykonywać wiele ćwiczeń na budowanie zaufania w grupie i zwiększające wrażliwość na innych.

Cena za zajęcia dla obu grup wiekowych wynosi 90 zł za miesiąc (4 zajęcia).

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments