Nabór do wolontariatu 23. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

0
108

Do poniedziałku (11 lipca) trwa nabór wolontariuszy do 23. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Tegoroczna edycja festiwalu trwać będzie od 7 do 15 sierpnia w Zwierzyńcu. W programie znalazło się około 150 filmów polskich i zagranicznych oraz spotkania z twórcami kina, jak i koncerty.

Kino polskie i zagraniczne, prapremiery i „archeologia kina”, nocne seanse na dziedzińcu zabytkowego browaru oraz przedpołudniowe projekcje dla najmłodszych. Do tego spotkania z artystami. To wszystko w pięknych okolicznościach roztoczańskiej przyrody, nad rzeką Wieprz.

Letnia Akademia Filmowa jest tworzona przez niewielkie grono miłośników kina, którzy przed laty przyjeżdżali tu jako widzowie, potem wolontariusze, a teraz stanowią ścisłe grono organizatorów. LAF to świetna okazja do tego, by być blisko kina i jego twórców, ciekawie spędzić czas, a przy okazji nauczyć się nowych umiejętności i sprawdzić się w nowych rolach. Dlatego trwa nabór do wolontariatu 23. edycji LAF.

Do 11 lipca chęć uczestnictwa w wolontariacie LAF mogą zgłosić ludzie powyżej 16. roku życia, którzy kochają kino i chcą poznać tajniki pracy w kulturze. Wolontariusze LAF będą zajmować odpowiedzialne role: bileterów i obsługa widowni, kasjerów i pracowników biura organizacyjnego, dziennikarzy gazetki „Zwierzyniec filmowy”, opiekunów i animatorów dzieci odwiedzających kino „Król LAF” oraz członków prawdziwie wyjątkowej grupy RAF (czyli „Royal Air Force” – Grupy Szybkiego Reagowania – która ma za zadanie m.in. dbanie o festiwalowe instalacje, rozwieszanie plakatów itp.).

Organizatorzy oczekują przede wszystkim dyspozycyjności w dniach 5-15 sierpnia (przyjazd dwa dni przed rozpoczęciem LAF), rzetelności i zaangażowania w pracę (około sześciu godzin dziennie – praca zmianowa). W zamian oferują pokrycie kosztu noclegów, akredytacje na wszystkie wydarzenia LAF-u odbywające się poza czasem wykonywanych obowiązków oraz poznanie tajników tworzenia dużej kulturalnej imprezy i wspaniałe okoliczności roztoczańskiej przyrody. Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres karolina@laf.org.pl.

Letnia Akademia Filmowa jest festiwalem, który odbywa się co roku latem w Zwierzyńcu na Roztoczu. Gromadzi miłośników dobrego kina, ale i szerzej: ludzi szukających ciekawych wrażeń kulturalnych. LAF to kino polskie i zagraniczne, fabularne i dokumentalne, krótko- i pełnometrażowe. To projekcje filmowe, ale i spotkania z twórcami kina, dyskusje, koncerty, warsztaty, konkursy. To także spotkania przyjaciół i znajomych, którzy odliczają czas od sierpnia do sierpnia, żeby znowu spotkać się w Zwierzyńcu i doświadczyć tego, jak Kino łączy ludzi, a przy okazji skorzystać z uroków Roztoczańskiego Parku Narodowego, który od czerwca 2019 roku jest na liście rezerwatów biosfery UNESCO.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments