Będąc stolicą województwa lubelskiego, Lublin to wielki ośrodek gospodarczy na styku wielu dróg transportu naziemnego i lotniczego. Nowoczesna infrastruktura łączy się tutaj z silnym naciskiem na rozwój technologiczny, przez co spotkać można się tutaj z wieloma nowymi start-upami. Wszystko to pozwala na otwarty i szeroki rynek pracy. Kto nie powinien mieć problemów ze znalezieniem tutaj pracy? Warto się temu przyjrzeć.

Lublin – jacy pracownicy są poszukiwani?

Patrząc na pracowników poszukiwanych, najlepiej spojrzeć jest na zawody i profesje, które znajdują się aktualnie w stanie deficytowym. Określa on, że miejsc pracy jest więcej, niż wykwalifikowanych do nich pracowników. Sprawia to, że pracę można znaleźć ze stosunkową łatwością, a oferty są zachęcające.

Jakich specjalistów i pracowników poszukuje teraz Lublin?

  • Branża budowlana – z racji na ciągły rozkwit infrastruktury miasta, zarówno specjaliści z zakresu inżynierii budowlanej, jak i robotnicy budowlani bez szczególnych kwalifikacji, są potrzebni w dużych ilościach. Pracę znajdą tutaj kierownicy budowy, cieśle, monterzy instalacji budowlanych, jak również pracownicy ds. budownictwa drogowego oraz kolejowego.
  • Branża przemysłowa – tutaj istnieje wiele podkategorii i, jak się okazuje, wiele z nich potrzebuje pilnie pracowników. Dzieje się tak w przypadku branż maszynowych, elektromaszynowych, jak i spożywczych. Nie inaczej dzieje się w przypadku branż papierniczych, chemicznych, metalurgicznych, poligraficznych oraz odzieżowych. Warto też wiedzieć, że nie poszukiwani są wyłącznie specjaliści – potrzebni są również pracownicy fizyczni, którzy potrzebować będą jedynie krótkiego przeszkolenia.
  • Branża finansowa – z łatwością znajdzie się miejsce pracy dla samodzielnych księgowych i pracowników księgowości niższego szczebla.
  • Branża TSL – tutaj nie zabraknie miejsc dla zaopatrzeniowców, dostawców, kierowców ciężarówek i autobusów, jak również spedytorów i logistyków.
  • Branża IT – wszelacy programiści, projektanci i administratorzy baz danych są poszukiwani. Pracownicy sprzedaży internetowej również znajdą pracę.

W tym wszystkim nie można zapomnieć również o wszelkiego rodzaju usługach, do których brak specjalistów. Mowa tutaj o piekarzach, fryzjerach, sprzątaczkach i pokojowych.

Kto będzie miał kłopot ze znalezieniem pracy?

Choć praca w Lublinie nie jest problemem przy większości zawodów, zdarzają się również takie, gdzie konkurencja jest na tyle duża, że trudno o zatrudnienie. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkich pracownikach administracyjnych i biurowych. Nie brakuje również pracowników muzeów i bibliotek. Ze znalezieniem pracy będą mieli problemy również socjolodzy, filozofowie, politolodzy, jak i sekretarki i recepcjoniści.

Nie zmienia to jednak faktu, że Lublin wciąż jest bardzo potrzebującym miastem, jeśli chodzi o pracowników, więc znalezienie tam pracy jest dość proste. Jak jednak szukać?

Jak szukać pracy w Lublinie?

Przede wszystkim warto się skupić na portalach, gdzie pracodawcy umieszczają swoje oferty. Jest to szczególnie ważna opcja dla osób, które mogą pracować zdalnie – co dotyczy dużej części branży IT. Każdy jednak może skorzystać z tego rodzaju poszukiwań, gdyż dziś sprawdzają się one najlepiej. Ilość ofert jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś, co pozwoli mu na dobry zarobek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments