W sobotę (5 września) po raz 9. odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku będziemy mieli okazję zapoznać się z fragmentami dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Narodowe Czytanie jest wydarzeniem cyklicznym i odbywa się co roku w całej Polsce.

PROGRAM

Kuratorium Oświaty w Lublinie

W tym roku w związku z epidemią koronawirusa nie weźmiemy udziału w plenerowym Narodowym Czytaniu na scenie przed lubelskim Ratuszem. W piątek (4 września) w godzinach od  10 do 13 fragmenty dramatu czytać będą parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, uczniowie, nauczyciele, duchowni i aktorzy, a całe wydarzenie będzie transmitowane online. Link do transmisji on-line zostanie udostępniony w dniu wydarzenia na stronie Kuratorium Oświaty.

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego

W tym miejscu, w Narodowym Czytaniu możecie wziąć udział online dzięki specjalnie przygotowanej transmisji. Rozpocznie się ono o godzinie 11, a fragmenty utworu przeczytają pracownicy MBP ubrani w stroje z epoki.

Transmisję znajdziecie tutaj

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania zespół Teatru im. Juliusza Osterwy zaprezentuje fragmenty utworu. Utwór przeczytają: Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Magdalena Sztejman i Jerzy Kurczuk. Wydarzenie poprowadzi Barbara Fink i rozpocznie się ono o godzinie 12.

Ze względu na reżim sanitarny organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację wejściówek w Biurze Organizacji i Reklamy i w Kasie Teatru. Możecie to zrobić pod numerem telefonu: 81 532 42 46 lub 81 532 42 46.

Dworek Wincentego Pola w Lublinie

W Dworku Wincentego Pola (ul. Kalinowszczyzna 13) Narodowe Czytanie rozpocznie się o godzinie 17. Każda chętna osoba, która chciałyby przeczytać wybrany przez siebie fragment utworu, musi skonsultować się z dworkiem w celu zgłoszenia chęci udziału. Z uwagi na formę dramatu organizatorzy proponują występy zespołowe i odczytania całych scen z podziałem na role, nawet z elementami inscenizacji.

Ilość uczestników, którzy mogą wziąć udział w wydarzeniu wynosi 30 osób. Pierwszeństwo będą miały osoby, które zadeklarują czytanie.

Fot. Zdjęcie archiwalne/ poglądowe/ Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments