Narodowy Balet Kijowski. Dziadek do Orzechów w Lublinie

0
117

Czy może być piękniejsza baśń o Bożym Narodzeniu niż „Dziadek do Orzechów”? A jeśli jest ona w wykonaniu kilkudziesięciu tancerzy baletowych, przy wyjątkowej muzyce stanie się jeszcze bardziej magiczna. Będziecie się mogli o tym przekonać w poniedziałek (19 grudnia) w CSK, gdzie wystąpi Narodowy Balet Kijowski. Początek o godzinie 19:00.

W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów jest Drosselmeyer – starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek.

To właśnie on przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa – jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek – Król Myszy.

Widowisko jest odpowiednie dla widzów w każdym wieku. Bilety na spektakl możecie nabyć na stronie internetowej CSK, a także na stronie biletyna.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments